Domů / Ostatní značky / Ferrari přijíždí s 458 Speciale

Ferrari přijíždí s 458 Speciale

Ferrari 458 vyšla na svět v roce 2010. Dále se nám ukázal model 458 Speciale v roce 2014. Bylo jen otázkou času, než přijde nová verze, která posune celý vůz opět dál. Nyní se můžeme těšit na verzi kabriolet, který nabízí s Ferrari 458 Speciale novou možnost zábavy.

Menším přídavkem v názvu tvoří A, které v italském jazyce znamená Aperta, neboli otevřený. To je více než jednoduchý název pro automobil bez střechy. Speciale je vybavený nejsilnějším atmosférickým sáním a v porovnání se starým 458 Spider, je tento nový stroj rychlejší a silnější.

Ferrari také přišel s vyjádřením, že plánuje tento vůz vyrobit v omezeném množství a nabídne tak pouhých 499 kusů. Pokud tedy váháte, zda si tohoto krasavečka pořídit, nelelkujte příliš dlouho. Co nevidět budou pryč.2015-ferrari-458-speciale-8_800x0w

Exteriér se příliš nezměnil a na první pohled vypadá Speciale jako normální kupé stejného modelu, i když s větší světlou výškou. Kromě toho najdeme i pár aerodynamických změn, které zlepšují pocit z jízdy. Jinak se můžeme dočkat stejně agresivního vzhledu a jízdní dynamiky, která byla u ostatní verzi tohoto krasavce z Itálie. Pokud máte rádi přesná čísla, máme pro vás jednu informaci. Ferrari tvrdí, že střecha uloží za necelých 14 sekund. Pokud je tomu pravda, jednalo by se o jeden s nejrychlejších kabrioletů na trhu.

2015-ferrari-458-speciale-10_800x0wStejné provedení je i v interiéru vozidla. Pokud jste seděli uvnitř 458 Speciale nebo máte alespoň přehled o tom, jak to uvnitř vypadá, nebudete překvapeni. Stejně holá kabina totiž upozorňuje na fakt, že Speciale je stále zamilované do všeho z uhlíkových vláken a spartánského vybavení.

Pod kapotou najdeme motor V-8  o objemu 4,5 litru, který produkuje 596 koní a 398 liber-stop točivého momentu. Jedná se o jeden z nejvýkonnějších Ferrari s motorem V-8. To už je dostatečný důvod proč tohoto drobečka neignorovat a rovnou si ho zamluvit nebo si ho alespoň zapůjčit na narozeniny nebo líbánky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …

Napsat komentář