Domů / Ford / Ford Focus je nejprodávanějším automobilem

Ford Focus je nejprodávanějším automobilem

Za stejné období proti roku 2012 zvýšit odbyt o 18% se podařilo Fordu, který je přesvědčen, že vyrábět světově nejprodávanější automobil. Centrum společnosti Polk´s oznámila udaje, že podle nejnovější světové registrace údaje bylo v 1. čtvrtstoletí letošního roku registrováno 288.724 vozů značky Focus.

Velká poptávka veřejnosti po vozech Focus pokračuje ale dál zejména na klíčových trzích, jako jsou Velká Británie, Brazílie a i Čína. Na posledně jmenovaného trhu bylo zaznamenán masivní nárůst 153% proti prvnímu čtvrtletí roku 2012.

Podíl Fordů na světovém trhu s automobily stoupl na 9,1 procenta za měsíc červenec, což je zvýšení o 1,1 procentního bodu. Jde tak o čtvrtý po sobě jdoucí měsíc růstu podílu Fordu. Na příklad ve srovnání s červencem loňského roku, prodej Fordů v maloobchodě stoupl o 8 procentních bodů na 76 procent z celkových tržeb. Je to tak jeden z nejlepších průměru v oboru. Na druhou stranu klesl prodeje do autopůjčoven, a to na 24 procent z 32 procent, jak to bylo před rokem.

Tak se nemůžeme divit, že Roelant de Waard, viceprezident pro marketing, prodej a servis vozů Ford v Evropě, je spokojen a jen dodává: „Statistiky hovoří samy za sebe. Naše snaha je oslovit zákazníky na celém světě tím, že Focus nabízí pozoruhodné technologie, velmi malou spotřebu paliva a výkon. Vůz vyniká super dynamickou jízdu, a to vše za velmi příznivé ceny.“

Společnost Ford rozšířila nabídku po celém světě s cílem uspokojit rostoucí poptávku zákazníků po vozech Focus. V červenci, jeho závod v Pacheco v Argentině, se stal místem, kde se začal vyrábět poslední typ Focusu, který se nyní produkuje v devíti závodech na čtyřech kontinentech. Není divu, že si automobil získal tak velkou popularitu, jedná se o kvalitní vůz, který zaplnil nejen silnice, ale i autobazary. Na silnicích tak můžeme spatřit jak staré, tak i nové modely.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Nový Focus ST přichází

Nový Focus patří mezi nejoblíbenější hot hatche na trhu. Nyní je tu i jeho nejnovější …

Napsat komentář