Domů / Zajímavosti / Ford Focus RS ve službách taxikáře

Ford Focus RS ve službách taxikáře

Taxíky u nás jsou většinou nudná auta a Uberu platí to samé. Rozhodně se to však nedá říci o taxislužbě z Norské Oddy.

Pracuje zde totiž Evald Jåstad, který své služby neposkytuje v otřepaném Mercedesu, ale své zákazníky vozí ve svém Focusu RS. Pro norskou taxislužbu je spíše příhodné mít automobil s hybridním či elektrickým pohonem, ovšem Evald nechce o ničem takovém ani slyšet, Focus RS je totiž jeho vysněným automobilem, na který nedá ani dopustit. Tohoto neobvyklého taxikáře si všiml samotný Ford a natočil mu úžasné video.

Za necelé dva roky najezdil se svým Focusem již 127 tisíc kilometrů a ve městě mu aktuálně neřekne nikdo jinak než modrý blesk. To navíc není dáno jen modrou barvou jeho vozu, ale také motorovou jednotkou, která se ukrývá pod kapotou automobilu a kterou je EcoBoost naladěný na 257 kW.

Evaldova denní rutina začíná cestou do školky, kam veze svého synka. Po něm však již přichází na řadu zákazníci, mezi kterými jsou důchodci, turisti a další místní obyvatelé. Evald se všemi samozřejmě jezdí velmi opatrně, ovšem v momentě, kdy jej někdo požádá, mile rád probudí všechny koníky pod kapotou a předvede sílu svého stroje.

Sám Evald o sobě tvrdí, že je chlapík, kterému se splnil životní sen a že takovým lidí na planetě moc není a proto si své práce neskutečně váží. Podívejte se na jeho skvělé video.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …