Domů / Novinky / Hypermoderní čerpací stanice od Nissanu

Hypermoderní čerpací stanice od Nissanu

S tím jak jsou dopředu technologie týkající se automobilů, musí s nimi držet krok i ostatní zázemí podporující tuto techniku. Týká se to i samotných čerpacích stanic. Do vývoje jedné z nich se nyní pustil i Nissan a výsledkem by měla být čerpací stanice budoucnosti.

Nissan je velkým propagátorem automobilů s elektrickým pohonem a nyní se rozhodl spojit s mezinárodně uznávanou architektonickou společnosti Forester + Partners, aby společně navrhly čerpací stanici budoucnosti, která se bude zaměřovat právě na automobil, které využívají rozličných alternativních pohonů.

Podle Nissanu je právě budoucí infrastruktura pro doplňování energie vhodnou příležitostí, jak z těchto bodů udělat místa, která nebudou nikterak narušovat okolní ráz, a bude mít moderní pojetí, které řidiči nabídne veškerý potřebný komfort. Podle Nissanu by dokonce takováto místa mohla pro budoucí komunity představovat důležitý dopravní a energetický, ale i sociální uzel. Automobilka tak reaguje na stále probíraná témata týkajících se co možná nejvyššího snižování emisí a nejrůznějších systémů ochrany řidiče, autonomizace řízení, komunikace vozidla s cloudy a se sociálními sítěmi. V praxi by chtěla tato odvětví spojit v jedno právě v tomto energetickém bodě.

620_55f6c672121d0

Tento projekt tam má za úkol představit řadu novinek, které se k používání elektrického vozu vztahují. Automobilka se tak bude snažit prostřednictvím tohoto projektu nalákat řidiče na pořízení vozu na elektrický pohon, skrze který se pak budou moci dostávat do těchto uzlů, ve kterých se naplno projeví nejrůznější technické vymoženost, ať už se jedná o komunikaci mezi vozy, nebo využití maximálního potenciálu uložení energie.

Společné úsilí obou společností by mělo vyvrcholit na konci tohoto roku, odhalením studie takto moderní čerpací stanice. Vyšší počet elektrovozů a moderních stanic je příslibem pro naše zdraví a zdravější prostředí. My osobně, se na ní již moc těšíme.

O

Shlédněte také

4 faktory, které ovlivňují správný výběr dobíjecí stanice pro elektromobil

Chcete mít dobíjecí stanici doma nebo ve své firmě? Od každé jistě budete očekávat něco …

Napsat komentář