Domů / Volkswagen / Hyundai vyfoukla Volkswagenu designéra Chironu

Hyundai vyfoukla Volkswagenu designéra Chironu

Znáte jméno Alexander Selipanov? Pokud ne, styďte se! Jedná se totiž o duchovního otce designu tak velkého projektu jakým je Bugatti Chiron. Tento mladý designér však nyní u Volkswagenu končí. Zlákala ho Hyundai.

Selipanov?

Přesně tak, tento vousatý mužik je hlavou tak velkých projektů jakým je právě Chiron a dokonce se podílel i na podobně Lamborghini Huracán. No sami musíte uznat, že tento chlápek ví, co dělá. Chiron představuje jeho životní dílo, které však pro Volkswagen ani Bugatti již nezopakuje. Saša, jak je mu v branži běžně říkáno, se totiž rozhodl ve své kariéře posunout dál, a jeho cit pro detail nyní budou využívat v Korey u Hyundai.

Co dál?

Od ledna příštího roku se totiž stane šéfem Global Genesis Advanced Studia, které je momentálně budováno s velkou pompou v Evropě. Jeho přímým nadřízeným tak bude již jen Luc Donckerwolke, tedy šéf Genesis Design. Pro Sašu se jedná o velkou výzvu, protože luxusní značka Hyundai je prozatím ve svých plenkách a Saša bude mít k dispozici naprosto nepopsaný list designového papíru.

Lákadlo

Osobně však nemáme vůbec strach, že by to nezvládl. Všeho se totiž ujal odborník na slovo vzatý. Saša totiž studoval design na kalifornské Art College of Design a jeho kariérní cestička doposud vede od Volkswagenu přes Lamborghini po Bugatti, a nyní směřuje do Hyundaie. Zajímavostí je, že Hyundai v hnízdě Volkswagenu nelovila poprvé. Již v létě se dal na scestí i Lee SangYup, což byl designér značky Bentley. Ten momentálně působí jako viceprezident Genesisu pro design.

Doufejme tedy, že Volkswagenu ještě nějaké šikovné ruce zbyly, aby nám mohl i nadále servírovat tak povedené designové kousky, kterými se několik posledních let pyšní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Jak zlepšit zákaznický servis v autoservisu

Kvalitní zákaznický servis je klíčovým faktorem pro úspěch každého autoservisu. Spokojení zákazníci se rádi vracejí …