Domů / Jaguar / Jaguar svolává své zákazníky v Číně kvůli bezpečnosti

Jaguar svolává své zákazníky v Číně kvůli bezpečnosti

Téměř 12 tisíc majitelů automobilů firmy Jaguar-Land Rover dostalo od výrobce upozornění, aby se s vozem co nejdříve dostavili do autorizovaného servisu. Hrozí totiž, že z vozu mohou unikat provozní kapaliny, nebo mít vážné problémy s motorem.

 

Konkrétně půjde o 3196 modelů Jaguar-XF, které byly vyrobeny mezi červencem 2012 a květnem 2013, dále modely XJs, které vyšly z výrobní linky mezi březnem 2012 a letošním květnem. Ty by mohly mít skryté závady na motoru, které by mohly vážně ohrozit bezpečnost řidiče i celého silničního provozu.

 

Zhruba 8,5 tisíce vozů Land Rover Freelander se bude muset dostavit k prohlídce z důvodu možného úniku provozních kapalin, zejména pak motorového oleje. Netřeba jistě uvádět, jak nebezpečná by tato situace mohla být.

 

Vyskytly se také ojedinělé případy úniku benzínu, což by mohlo být ještě horší. Inženýři automobilky však na tuto závadu přišli ještě dřív, než se stihlo něco vážného přihodit, a proto vytipoval všechny potenciálně ohrožené automobily. Takovéto akce nebývají poslední dobou ničím výjimečným, a to u různých automobilek.

 

Přitom právě spolehlivost je pro jakýkoliv trh důležitá. A pro ten čínský to platí dvojnásob. Jde o největší trh s automobily na světě. Všeobecně se očekává, že většina automobilek bude mít do roku 2020 větší prodeje v Číně, než v USA.

 

Problémy se tento týden nevyhnuly ani BMW. Bavorská automobilka má ale o něco složitější situaci, protože musí svolat přes 140 000 automobilů, také v Číně.

 

Evropského trhu se tento problém nedotkne. Občas se podobné problémy vyskytnou i na starém kontinentu, nicméně stává se to v mnohem menším měřítku.

Photo credit: London Flash Cars

O Angelo

Shlédněte také

Úloha záclon a bytového textilu v interiéru není pouze estetická. Plní také praktické funkce

Při zařizování svého obydlí si každý dává důraz na to, co se mu líbí. Někdo …

Napsat komentář