Domů / Mercedes-Benz / Online už půjdou koupit i Mercedesy

Online už půjdou koupit i Mercedesy

Brzy už bude možné přes internet kupovat i automobily značky Mercedes. Do konce roku chce automobilka zavést tento typ prodeje v Německu a Polsku.

 

Zákazníci v Hamburku a Varšavě si tak budou moct svůj vůz objednat a zaplatit ho přes internet. Takže pokud na to budete mít, s trochou nadsázky nemusíte se ani zvednout z pohodlného křesla ve svém obývacím pokoji. Stačí jen pár kliknutí a auto je vaše.

 

Tak jednoduché to samozřejmě není a dealera vozů stejně budete muset navštívit osobně. Už ale půjde jen o doladění určitých detailů. Pak už si auto můžete vyzvednout, nebo si ho nechat dovézt.

 

Přes internet bude nově také možné domluvit testovací jízdy přímo v místě bydliště. Malý háček zatím může být v tom, že by nemuselo být možné sehnat přes online obchod vůz přesně takový, jaký požadujete. Bude zde v nabídce několik automobilů vyšších tříd, a to v základní konfiguraci. Tu bude možné doplnit o několik nejčastěji požadovaných doplňků.

 

Zatím není jasné, jak se tato služba bude šířit do ostatních měst. Prozatím zůstane jen v Hamburku a Varšavě. Časem by mělo být možné rozšířit online obchody i do dalších měst, případně i na zámořský trh. O tom ale zatím zástupci Mercedesu mlčí.

 

A proč se Mercedes rozhodl po vzoru BMW přistoupit na online prodeje? Vše vysvětluje Tim Urqhuart, analytik IHS Automotive.

 

Mercedes se tím snaží cílit na mladé lidi, které je nejsnazší oslovit pomocí moderních technologií, které jsou nedílnou součástí jejich životů a kterým rozumí. Ale pozor, není to tak jednoduché. Většina z nich stále požaduje testovací jízdu, než si auto koupí. Nezapomínejte, že se tímto způsobem prodávají hlavně dražší vozy, na které je potřeba delší dobu šetřit. Nikdo by si nechtěl koupit vůz, se kterým by pak nebyl spokojen.“

Photo credit: Fabio Aro

O Angelo

Shlédněte také

Elektronická dálniční známka v České republice

Elektronická dálniční známka v České republice: Modernizace cestování po dálnicích Od 1. ledna 2021 prošel …

Napsat komentář