Domů / Značky vozů / Kia / Kia Sportage 2016 zaujme v tygřím stylu

Kia Sportage 2016 zaujme v tygřím stylu

Automobilka Kia byla odchycena na zamrzlých silnicích ve Švédsku uprostřed zkoušky další generace Sportage. Kia Sportage se dočkala prvního oživení od roku 2011. Pro rok 2016 si automobilka připravila aktualizovaný čumák. Boční profil a linie střech se na první pohled zdají beze změny. Je tedy jasné, že přední a zadní část získala většiny pozornosti.

Konstrukce je silně ovlivněna modelem KX3. Sportage dostala LED koncová světla a přitom si zachovává nárazník, blinkry a záložní světla. Pojďme se blíže podívat, co nám nabízí Kia Sportage 2016.

Kia-Sportage_2016_800x600_wallpaper_02

Exteriér

Kia s novým vzhledem bude spíše evoluční, než revoluční. Design tygr se osvědčil a i přes prvotní zakrývání, výborně vyniká. Aktualizované mlhovky lemují spodní přívod vzduchu. Mlhové světlo je více vertikální oproti předchozímu modelu. Jak již bylo řečeno, světlomety se inspirovaly u KX3 konceptu. Nový vzhled tak přináší pro Sportage více hravosti a stylu.

Kia-Sportage_2016_800x600_wallpaper_03

Interiér

Nový design napadl i palubní desku. Nový tří ramenný volant obalený v kůži nahradí starou verzi. Se starým volantem zmizela i řada nadbytečných kontrolek a čudlíků. Dále tu máme aktualizovaný informační displej a otáčkoměr.

Kia-Sportage_2016_800x600_wallpaper_04

Změnou prošli i řada větracích otvorů, které nyní skvěle ladí s rádiem. Ty jsou nyní více uhlazenější, než dříve. První snímky ukazují, že má Sportage klasické zapalování za pomoci klíže, ale produkční verze mají Push-Start rozběh, stejně jako je tomu u aktuální verze Sportage.

Hnací ústrojí

Drby naznačují, že Sportage 2016 získá novou řadu motorů. Ty budou zahrnovat 1,6 litrový turbodiesel CRDI s 136 koňmi. Dále je tu 1,2 litrový T-GDI čtyřválec s 132 koňmi a 1,6 litrový T-GDI s 204 koňmi. Všechny tři zážehové motory budou používat osvědčené GDI nebo přímé vstřikování, díky kterému jsou efektivní pohonné jednotky.

Kia-Sportage_2016_800x600_wallpaper_05

Závěr

Nová generace přinese skvělou interpretaci tygřího nosu. Aktualizace celkově napomáhá ke zvýšení pozornosti na trhu a přinese možným zákazníkům novou cestu. Kia Sportage 2016 by se měla objevit ve čtvrtém čtvrtletí roku 2016.

O

Shlédněte také

Úloha záclon a bytového textilu v interiéru není pouze estetická. Plní také praktické funkce

Při zařizování svého obydlí si každý dává důraz na to, co se mu líbí. Někdo …

Napsat komentář