Domů / Lotus / Lotus hlásí příchod SUV

Lotus hlásí příchod SUV

Nečekané bylo potvrzeno. Lotus se přidá mezi luxusní značky, které vyprodukují svůj vlastní SUV model. Všem je jasné, proč se společnost k takovému kroku rozhodla.

Pokud chcete luxusní SUV, právě značka Lotus by vám mohla dát to co potřebujete. Ještě před pár lety byla tato myšlenka naprosto zcestná, ovšem časy se mění a i luxusní automobilky, které se doposud produkci SUV bránily, začínají představovat své koncepty, či dokonce produkční verze. Mezi ně patří Ferrari, Lamborghini, Jaguár a nyní také Lotus.

Lotusu se však musí nechat to, že svou touhu o něčem trochu jiném než je klasický sportovní automobil projevila již v roce 2006. V tomto roce představila koncept jménem APX, který demonstroval schopnost značky propojit dynamiku společně s většími rozměry karoserie. Již v tomto roce byl segment SUV na vzestupu, ovšem značka se rozhodla realizovat SUV model až v roce 2015.

A proč se vlastně Lotus ke svému SUV modelu odhodlal? Je to vcelku jasné a naprosto pragmatické. Obecně se dá říci že kdo chce v dnešní době prodávat, SUV je pro něj nezbytným nástrojem. Šéf automobilky Marc Gales uvedl, že pevně věží v to, že by SUV model mohl navýšit prodeje Lotusu i dvojnásobně. O to by se měl starat jak vzhled vozu, tak také čtyřválcový motor, u kterého však prozatím není jisté zda se bude jednat o přeplňovanou čtrnáctistovku.

Co se vzhledu automobilu týče, jedná se o naprostý kompromis, který neurazí, ani neohromí. Ke spatření je na skicách, které se objevily na čínském webu. Sportovně a dravě působí, především zadní část automobilu, ovšem co se přední části vozu týče, zde se drželi designéři především při zemi a automobil je v této části velmi podobný Jaguáru. Automobil nebude žádným velikánem a to je dobře. Lotus chce totiž i u svého SUV zanechat kus sebe a jeho charakteristické vlastnosti jako mrštnost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Lotus pátrá po svém Grálu

Automobilka Lotus byla v nedávné době koupená Čínskou Geely a vypadá to na jeho znovuoživení. K úplné …