Domů / Inzerce / Známe nejlepší zimní SUV pneu 215/65 R16 pro rok 2017

Známe nejlepší zimní SUV pneu 215/65 R16 pro rok 2017

Když si pořídíte vůz s označením SUV nebo off-road, je jasné, že si chcete zimu užít nejen na dálnici, ale hladce projet i náročnějším horským terénem. Ke komfortní jízdě budete potřebovat zimní pneumatiky 215/65 R16 pro SUV. Díky testu ADAC známe favority letošní zimní sezóny. Čím si zasloužil Dunlop Winters své prvenství a proč je Continental až na 7. příčce? Disciplíny a hodnocení německého ADACu patří mezi ty tvrdší. Výrobci musí uspět ve všech kategoriích, aby se umístili na stupních vítězů. Testovacím vozem byl VW Tiguan. Test zimních pneumatik 2017 vyzkoušel šestnáct dezénů. Tady je prvních pět.

Dunlop Winter Sport 5

Pro první místo si směle dojel výrobce zimních pneu 215/65 R16 Dunlop Winter Sport 5. Komisaře z ADACu přesvědčil svou nejlepší jízdou na mokru a druhou nejlepší na umrzlé vozovce. Vysoký počet bodů získal i v ostatních kategoriích. Předvedl vysoký výkon na zasněženém povrchu. Jistě oceníte i nízký valivý odpor zimních pneumatik. Jedinou výtkou je hluk.

Dunlop Winter Sport 5
Dunlop Winter Sport 5

BFGoodrich G-FORCE WINTER 2 SUV

Překvapením letošního testu zimních pneumatik je BFGoodrich G-FORCE WINTER 2 SUV. Americký výrobce se snad poprvé vyhoupnul ze středu tabulek mezi ty nejlepší. Stalo se tak především pro zcela vyvážený výkon a naprosto bezchybnou jízdou na sněhu. Dalším nezanedbatelným plusem zimních pneu 215/65 R16 je cena. Hledáte-li poměr cena výkon, jsou pro vás tím pravým řešením.

Goodyear UltraGrip Performance Gen-1

Test SUV pneu označil za třetího nejlepšího výrobce Goodyear UltraGrip Performance Gen-1. Američané asi přesně ví, jaké obutí Češi potřebují. V přilnavosti a spotřebě pohonných hmot držel krok s vítězným Dunlopem. Jisté nedostatky byly bohužel zaznamenány v jízdě na sněhu. Předvedl však jinak stabilní a komfortní jízdu SUV, proto si pro bronz dojel zcela zaslouženě.

Nokian WR D4

Finský výrobce Nokian WR D4 sice nepřesvědčil porotce z ADACu natolik, aby zabral vyšší post, přesto byl označen za krále zasněžených silnic. Test pneu pro off-road ukázal finského výrobce jako nejlepší volbu pro řidiče v horských oblastech. Vysoká přilnavost na zledovatělé a sněhem pokryté vozovce, nízký valivý odpor a malá hlučnost. Na mokru však můžeme pozorovat lehké nedostatky.

Michelin Alpin 5

Test zimních pneu SUV jen prokazuje, že Michelin Alpin 5 má zatím nejlepší výsledky ze všech v kategorii opotřebení. Z dlouhodobého hlediska se tedy Michelinky vyplatí a svou cenu vyváží právě kilometrovým nájezdem. V ostatních disciplínách bylo hodnocení slušné a uspokojivé.

Test zimních pneumatik 2017 byl nekompromisní, a tak dezén, který do ADACu poslal Continental (Winter Contact TS 850P SUV, starší typ), získal 7. místo. Daleko hůř se umístili výrobci Pirelli, Hankook a Barum. Všichni prokázali své dobré vlastnosti na suché i mokré vozovce. Na sněhu a ledovatce však pohořeli, a to v případě zimních pneumatik nelze tolerovat. Jako jediný z šestnácti testovaných dezénů si Nankang odnesl od německých komisařů označení katastrofické. Správně zvolené obutí vás dostane bezpečně do cíle.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Shlédněte také

Chystáte se strávit letní dovolenou v Česku? Pak si nezapomeňte koupit dálničku!

Dlouho očekávaná letní dovolená se kvapem blíží. Spousta z vás ji chce strávit v krásném …