Domů / BMW / Unikátní BMW Z8 je na prodej!

Unikátní BMW Z8 je na prodej!

Velice unikátní automobil se momentálně chystá do dražby. Je jím BMW Z8 které patřilo Stevovi Jobsovi. Automobil bude hvězdou prosincové aukce společnosti RM Sothesby´s v New Yorku.

BMW Z8 z let 1999 až 2003 patří mezi velmi významné modely, které se staly jakousi výkladní skříní značky BMW v těchto letech. Za to může poděkovat především sygnifikantnímu designu a také použitým technologiím. Navíc jich bylo vyrobeno pouze 5703 kusů a i díky tomu se jedná o poměrně zajímavý sběratelský kus. Připočtěte zajímavého majitele a investici máte jasnou.

BMW Z8 z let 1999 až 2003 patří mezi velmi významné automobily své doby, které byly charakteristické pro automobilku BMW. Může za to především velice charakteristický design a také používaná technika. Tohoto automobilu bylo navíc použito pouze 5703 kusů a díky tomu se jedná o velice zajímavý sběratelský kousek. Jenže tento kousek je zajímavý ještě z jednoho hlediska.

Automobil se poprvé představil v roce 1999 na IAA. Pod jeho liniemi je podepsán Henrik Fisker a v jeho útrobách byl uložen atmosférický vidlicový osmiválec o výkonu 294 kW. To dokázal ocenit i Steve Jobs, zakladatel společnosti Apple a vizionář. Ten měl vozy od německých výrobců vůbec rád, protože v jeho garáži byly k nalezení například Porsche 944 či Mercedes-Benz SL.

Svou osobní Z8 si Jobs dokonce natolik, že si jí nechal napsat na své vlastní jméno, což nebylo vůbec obvyklé. Automobil navíc nebyl ani nijak speciálně upravován a tak se jedná o skutečný originál. Dokonce v sobě ukrývá mobilní telefon Motorola, který Jobs tak moc nenáviděl.

Momentálně automobil vlastní teprve druhý majitel, který jej koupil přímo od Jobse v roce 2003. Očekává se, že cena vozu přesáhne 400 tisíc amerických dolarů, tedy asi devět milionů korun.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

BMW si myslí na nový vlajkový supersport

By rádo během příštích 4 let ukázalo nový hybridní supersport, který by měl nahradit aktuální …