Unikátní BMW Z8 je na prodej!

Velice unikátní automobil se momentálně chystá do dražby. Je jím BMW Z8 které patřilo Stevovi Jobsovi. Automobil bude hvězdou prosincové aukce společnosti RM Sothesby´s v New Yorku.

BMW Z8 z let 1999 až 2003 patří mezi velmi významné modely, které se staly jakousi výkladní skříní značky BMW v těchto letech. Za to může poděkovat především sygnifikantnímu designu a také použitým technologiím. Navíc jich bylo vyrobeno pouze 5703 kusů a i díky tomu se jedná o poměrně zajímavý sběratelský kus. Připočtěte zajímavého majitele a investici máte jasnou.

BMW Z8 z let 1999 až 2003 patří mezi velmi významné automobily své doby, které byly charakteristické pro automobilku BMW. Může za to především velice charakteristický design a také používaná technika. Tohoto automobilu bylo navíc použito pouze 5703 kusů a díky tomu se jedná o velice zajímavý sběratelský kousek. Jenže tento kousek je zajímavý ještě z jednoho hlediska.

Automobil se poprvé představil v roce 1999 na IAA. Pod jeho liniemi je podepsán Henrik Fisker a v jeho útrobách byl uložen atmosférický vidlicový osmiválec o výkonu 294 kW. To dokázal ocenit i Steve Jobs, zakladatel společnosti Apple a vizionář. Ten měl vozy od německých výrobců vůbec rád, protože v jeho garáži byly k nalezení například Porsche 944 či Mercedes-Benz SL.

Svou osobní Z8 si Jobs dokonce natolik, že si jí nechal napsat na své vlastní jméno, což nebylo vůbec obvyklé. Automobil navíc nebyl ani nijak speciálně upravován a tak se jedná o skutečný originál. Dokonce v sobě ukrývá mobilní telefon Motorola, který Jobs tak moc nenáviděl.

Momentálně automobil vlastní teprve druhý majitel, který jej koupil přímo od Jobse v roce 2003. Očekává se, že cena vozu přesáhne 400 tisíc amerických dolarů, tedy asi devět milionů korun.

O

Shlédněte také

BMW si myslí na nový vlajkový supersport

By rádo během příštích 4 let ukázalo nový hybridní supersport, který by měl nahradit aktuální …