Domů / Zajímavosti / McLaren a jeho extrémní novinka

McLaren a jeho extrémní novinka

McLaren oficiálně potvrdil příchod nového člena ultimate Series. Zároveň nabídl i první snímek tohoto dvoumístného speedsteru, který je stavěn především pro provoz na běžných silnicích.

Ve jménu rychlosti

McLaren oficiálně potvrdil dosavadní spekulace o tom, že přichází zatím nepojmenovaný model bez čelního skla, bočních oken a střechy. Ten by se měl stát zcela novým zástupcem řady Ultimate Series a usadit se po boku modelů Snna a Speedtail.

Zatímco Senna byl navržen jako zcela výhradně okruhový speciál, Speedtail je určen na silnice pro překonávání extrémních rychlostí. Novinka je také určena na silnice, ale měla by nabízet co nejryzejší požitek z řízení na jakékoliv silnici. Zároveň bude rozvíjet současný designový styl značky a bude působit elegantním dojmem.

Interiér se ponese v duchu exteriéru. Bude tedy elegantní a dynamický zároveň. Vstupovat se do něj bude prostřednictvím klasických dveří ve stylu značky McLaren. Designový kontrast má dávat jasně najevo, že je novinka určena především pro radost z jízdy na běžných silnicích, než k lámání okruhových rekordů. I tak ale nabídne vysoký výkon, agilní ovládání a vysokou míru zpětné vazby. Radost z jízdy by měla navíc umocnit i nízká hmotnost, které automobilka tvrdí, že díky využití uhlíkových vláken bude zcela nejnižší v historii modelů značky určených na běžné silnice.

Uvnitř vozu bude usazený vidlicový osmiválec s dvojicí turbodmychadel, který k sobě nepotřebuje žádnou hybridní výpomoc. Výkon vozu však automobilka prozatím neuvedla. Hovoří se však o výkonu 537 kW až 589 kW. Celkem bude vytvořeno 399 kusů tohoto vozu. Cenově by se měl pohybovat mezi modely Senna, která příjde na 21,3 milionů korun a Speedtail s cenovkou 60 milionů korun.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O SV

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …