Domů / Novinky / Poradíme vám se sháněním nového vozidla

Poradíme vám se sháněním nového vozidla

V dnešní době si většina lidí jen těžko dokáže představit život bez vlastního automobilu. Spoléhání se na hromadnou dopravu skutečně není reálné, protože zejména na vesnice se pravidelnost spojů výrazně snížila a čekat někde zbytečně třeba i několik hodin prostě není žádoucí.

Nemít auto navíc značně omezuje při výběru zaměstnání, velkých rodinných nákupech nebo výběru letní či zimní dovolené. Bez vozidla to zkrátka a jednoduše nejde. Pokud aktuálně nad koupí vozu přemýšlíte, určitě pokračujte ve čtení tohoto článku. Představíme vám totiž několik způsobů, jak můžete kýženého cíle dosáhnout.

Jakými způsoby se lze dostat k automobilu?

  • výběrem nového vozidla přímo z výrobní linky
  • odkoupením od soukromého vlastníka
  • návštěvou renomovaného autobazaru

Jestli jste na tom po finanční stránce dobře a v žádném případě nestrádáte, můžete si klidně dovolit investovat do vozidla nového. V tomto směru máte jistotu, že autem bude vše v pořádku a žádný další neočekávaný výdaj v brzké době nebudete muset řešit. A pokud přece, existuje ještě záruka!

Na druhou stranu je nutné uzavřít dobré pojištění, protože náhradní díly pro nový vůz jsou mnohem dražší, stejně jako již zmíněná pořizovací cena. Nevýhodou je pak to, že okamžitě, co se s vozidlem poprvé projedete po silnici, ztrácí podstatnou část ze své původní hodnoty.

Výrazně lepším řešením je odkoupení automobilu od soukromého vlastníka. Jenže i v tomto směru můžete tvrdě narazit. Pokud totiž prodávající není váš dobrý známý, nikdy nemáte jistotu, že vám při nákupu podá veškeré důležité informace a nebude se snažit něco zamlčet. Absolutně nejlepším řešením je proto navštívit bazar aut, kde jsou vozidla sice ojetá, jenže před opětovným prodejem projdou důkladnou kontrolou techniků, čili se nemusíte obávat žádných vedlejších problémů.

Autobazar? Jedině ve velkém městě

Že je autobazar nejlepším místem pro nákup vozidla, jsme si řekli už v předchozím odstavci. Možná vás to překvapí, ale i na výběru samotného autobazaru záleží. Autobazar v Praze si kupříkladu nemůže dovolit prodávat vadné zboží, jelikož by se jeho špatná pověst rychle roznesla a podnik by během krátké chvíle přišel o veškerou klientelu. Tím se většinou provinční bazary nemusejí vůbec zabývat, protože k nim lidé budou kvůli nízké konkurenci jezdit stále.

 

O Angelo

Shlédněte také

Elektronická dálniční známka v České republice

Elektronická dálniční známka v České republice: Modernizace cestování po dálnicích Od 1. ledna 2021 prošel …