Domů / Ostatní značky / Mercedes-Benz a model S65 AMG

Mercedes-Benz a model S65 AMG

Nejvíce ceněným modelem všech vozů Mercedes-Benz je verze AMG. Pokud bychom šli více do hloubky, pak to bude rozdělené podle tříd. Ve třídě S to pak bude verze vozu S65 AMG. Hlavní show na, které se verze pohaněná dvanáctivalcovým motorem představí, jsou již dříve zmíněné světoznáme autosalóny Los Angeles a Tokiu.

Verze S65 AMG je velmi výkonné vozidlo a některé parametry doslova berou dech, obzvláště pokud je nečekáte v těžkém luxusním sedanu. Motor dosáhne maximálních 5400 otáček a celkový výkon má pak hodnotu 630 koní (463 kW). Na náhon zadních kol doputuje úctyhodných 1000 Nm točivého momentu. Inspirující jsou pak i čísla týkající se rychlosti. Mercedes S65 AMG zvládne zrychlení 0-100 km/h za 4,3 sekundy. Mercedes zvládne jet bez problému přes 300 km/h ale díky omezovači uvidíme maximální rychlost na tachometru v uvozovkách pouhých 250 km/h.Mercedes-Benz a model S65 AMG1

Díky použití funkce start/stop systému, který snižuje spotřebu alespoň během normovaných měření, se můžeme dočkat kombinované spotřeby paliva za 11,9 l/100 km.

Standardním vybavením vozu jsou jako obvykle dvacetipalcová kola, která jsou obepnuta pneumatikami o rozměru 255/40. Pokud sobě a svému miláčkovy budete chtít dopřát trochu lepší výbavu, můžete si za příplatek vyměnit ocelové kotouče brzd za karbon-keramické brzdy. Ty jsou vpředu široké 420 mm a třmeny mohou být lakovány barvou podle výběru.Mercedes-Benz a model S65 AMG3

Jak již bývá u luxusních sedanů zvykem i ve verzi S65 AMG nechybí systém ESP Dynamic Cornering Assist, který v zatáčkách pomáhá lépe korigovat zadní odlehčené kolo tím, že ho automaticky přibrzďuje.

Velké změny nejsou v interiéru a ten se točí kolem standardu, který je známí pro třídy S a tak se nejspíše moc velkých překvapení nedočkáme. Konečná verze vozu se začne prodávat na jaře roku 2014, cena není malá, ale ani neobvyklá a bude začínat kolem částky šesti milionů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …

Napsat komentář