Domů / Ostatní značky / Bentley Mulsanne Shaheen 2014

Bentley Mulsanne Shaheen 2014

Jak zvýšit již tak velkou porci luxusu u automobilu? To nám ukázal Bentley se svoji vlajkovou lodí Mulsanne na autosalonu v Dubaji. Tato speciální edice Mulsanne Shaheen je speciálně vytvořena pro Blízký východ a čerpá inspiraci z Shaheen-Orla, který hraje velmi důležitou roli v kultuře a společnosti na Středním východě.

Barva laku je inspirované téže zbarvením orla Shaheen a v interiéru pak najdeme barvu Magnolie společně s kůží Beluga, která všemu dodává lehce temný a tajemný nádech uvnitř vozu. Speciální logo Mulsanne Shaheen, typické pro tento vůz bylo použito i na zadní piknikové stolky, které jsou pozlaceny.bentley-mulsanne-14_8

Vůz je ozdoben 21-palcovými koly z lehké slitiny, které spolu s kombinací sportovního řízení a pérování dělají z jízdy komfortní zážitek. Další vymoženosti, které jsou pro majitele Mulsanne Shaheen dělají již z tak vymazleného stroje ještě luxusnější zážitek. Kromě standardů pro Bentley se můžete těšit na zabudovaný WiFi hotspot, tónovaná skla, střešní okno a jako třešničku na dortu elektricky ovládaný chladič na šampaňské.

Mulsanne se poprvé ukázal v nabídce Bentley roku 2009 a od té doby se drží na špici skvostů, které automobilka nabízí. Pro rok 2014 byl model vozu aktualizován s řadou nových funkcí a luxusních úprav od nového softwarového nástroje pro komunikaci až po zábavu a nový lak.

Bentley Mulsanne Shaheen Kolo

Mulsanne je poháněn přeplňovaným motorem V-8, který poskytuje celkem 505 koní s maximálním točivým momentem 752 liber na stopu. Motor je propojený s osmistupňovou převodovkou, která pomáhá zvládnout sprint z nuly na sto za pouhých 5,1 sekundy a maximální rychlost tohoto krasavce je 296 km/h.

Mulsanne Shaheen je vlajkovou lodí rodiny Bentley, který v sobě kombinuje eleganci a luxusní řemeslné zpracování s nesmírnou silou, které dohromady nabízejí nejvíce luxusní zážitek a požitek z jízdy na světě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …

Napsat komentář