Domů / Ostatní značky / Motor z monopostu Ferrari s podpisem Schumiho je na prodej

Motor z monopostu Ferrari s podpisem Schumiho je na prodej

Na začátku tohoto milénia Michael Schumacher dominoval ve voze Formule 1. Jeho začátky nebyly tak jasně dominantní, jak by si mohl někdo myslet, a právě z této doby pochází unikátní pohonná jednotka, která nese jeho podpis.

Podpis za milion

Jedná se o třílitrový desetiválec o výkonu 950 koní, který se montoval do monopostu F2003-GA. Do dražby zamířil motor s číslem 052 a jedná se motor, se kterým Schumacher absolvoval tři poslední závody sezóny v Itálii, USA a Japonsku v roce 2003.

Až doposud byl motor ve sbírce britského mechanika Nigela Stepneye, který v době Schumacherovi největší slávy působil též ve Ferrari.

Aukci motoru má na starosti aukční společnost RM Sotheby’s. Motor bude nabídnut v pařížském aukčním domu a již nyní je odhadováno, že by se pohonná jednotka mohla vydražit za částku mezi 50 až 70 tisíc euro, tedy přibližně za 1,7 milionu korun.

Pokud byste měli o motor zájem, pak vězte, že k němu dostanete i veškerou potřebnou dokumentaci, která potvrzuje originalitu a pravost daného motoru, a dokonce také pravost samotného podpisu Michaela Schumachera.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O SV

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …