Domů / Ostatní značky / Nezapomínejte na včasné přezutí vašeho vozu

Nezapomínejte na včasné přezutí vašeho vozu

Přezouvání vozu je jednou ze samozřejmostí, na které se bohužel velmi často zapomíná. Každý vůz, na území České republiky, má povinnost se přezouvat do zimních pneumatik. Tato povinnost je pro každého motoristu a to v časovém rozpětí od 1. listopadu až do 31. března. Po skončení povinnosti nošení zimních pneu je ideální zase obout pneumatiky letní a ty zimní pěkně uskladnit, aby se na nich zbytečně neobrušoval povrch. U zimních pneumatik vždy platí, že by měla být hloubka dezénu alespoň 4 milimetry.

První jarní dny by měly vylákat většinu motoristů do autoservisů, jelikož je potřeba zimní pneu šetřit a pečlivě je uložit. Dobře uskladněné zimní pneu je možné používat obvykle i 3-4 sezóny, ale platí to pouze u značkových pneumatik. Skladování zimních pneu má také svá pravidla, která je potřeba dodržovat, aby bylo skladování co nejšetrnější. Základem pro skladování pneu jsou tmavá, suchá a chladná místa, kde není průvan. Pokud by byly pneumatiky vytaveny během skladování proudění vzduchu, vlhkosti, záření a velkým teplotním rozdílům, tak by se to projevilo na samotném materiálu, který by mohl začít praskat a vznikaly by trhliny. Životnost by se tak výrazně snížila, stejně tak jako vlastnosti pneumatiky na vozovce.

Správné skladovací podmínky je potřeba dodržet i pro letní pneumatiky. Pokud motoristé požadovanými pneumatikami nedisponují, tak je ideální si je objednat a to s předstihem, samotné přezutí je následně nejlepší realizovat přímo v autoservisu. Nákup pneu by měl být ovšem řešen nejlépe online, pokud se mají pořídit pneumatiky levně, tak je pro to ideální přes internet, kde jsou ceny nesrovnatelně levnější, než v autoservisech. Jedním z prověřených obchodů s pneu je i Pneu360, jedná se o internetový obchod, který disponuje pneumatikami pro všechny tipy vozů a kromě samotného prodeje se zabývá také testy pneumatik. Výhodou je zde skutečnost, že nemusíte na pneu čekat dlouho, doručení je zde velmi rychlé, do druhého dne, a tak si lze nechat přezout vůz již krátce po objednání.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …

Napsat komentář