Domů / Inzerce / Noční brikety jsou chytrým řešením pro každého, kdo nechce v noci zbytečně vstávat

Noční brikety jsou chytrým řešením pro každého, kdo nechce v noci zbytečně vstávat

Přestože před lety proběhla vlna masového zavádění plynového vytápění, mnozí majitelé rodinných domů se v posledních letech vrátili k tradičním pevným palivům. Důvodem jsou nejen vzrůstající ceny zemního plynu a elektrické energie, ale také vývoj, jímž tuhá paliva prošla. Klasická i krbová kamna a krby opět přestávají dominovat na chatách, rekreačních chalupách a ve starší zástavbě; topné soustavy spalující hnědé a černé uhlí, dřevo i moderní typy topiva si stále častěji pořizují i majitelé novostaveb.

Brikety jsou v kursu. A nejen ty uhelné

Brikety lisované z uhelných zbytků si mnozí objednávali již v minulém století, dřevěné brikety se dostaly do popředí zájmu až později. Jedná se o hranoly, případně válce pravidelného tvaru, které se vyrábějí z nejrůznějších zbytků dřeva. Jako suroviny pro jejich produkci mohou sloužit odřezky, hobliny, stromová kůra i piliny. Obvykle jsou zhotoveny z jednoho konkrétního druhu dřeva a často se lisují pouze z pilin či kůry. Stále větší oblibě se těší i rašelinové brikety, jež jsou populární ve skandinávských zemích, což samo o sobě svědčí o jejich přednostech. Na rozdíl od těch uhelných jsou brikety ze dřeva a z rašeliny ekologické, ty od solidního výrobce neobsahují žádné jiné než zcela přírodní složky. Pevný tvar se získává kvalitním lisováním s využitím značného tlaku.

Jakými briketami topit?

Dřevěné a rašelinové brikety lze využít v kotli, klasických a krbových kamnech i v krbu. Jejich velkou výhodou je, že z nich nepadají odštěpky ani prach, není tedy třeba po každém přiložení zametat, jako když se topí poleny. Uhelné brikety jsou vhodné pouze pro použití v kamnech, jejichž součástí je rošt. Do těch krbových se nehodí, z uhlí vzniká výrazně více dýmu než z přírodních materiálů.

Noční brikety zajistí dokonalý odpočinek bez zbytečného vstávání

Kromě běžného topiva je vhodné pořídit i noční brikety. Jedná se o speciální brikety, pro něž je charakteristická dlouhá doba hoření a žhnutí. Ta obvykle dosahuje sedmi i více hodin. Pořídit lze noční brikety zhotovené ze dřeva, rašeliny i z uhlí. A ti, co je chtějí nejdříve vyzkoušet, si mohou objednat malé testovací balení.

O Angelo

Shlédněte také

4 faktory, které ovlivňují správný výběr dobíjecí stanice pro elektromobil

Chcete mít dobíjecí stanici doma nebo ve své firmě? Od každé jistě budete očekávat něco …