Domů / Inzerce / Kdy se používají paletové vozíky, vysokozdvižné vozíky a kladkostroje?

Kdy se používají paletové vozíky, vysokozdvižné vozíky a kladkostroje?

V průmyslovém segmentu nachází manipulační technika, jako jsou paletové vozíky, vysokozdvižné vozíky a kladkostroje, široké uplatnění. Slouží především pro pomoc při namáhavé práci, navíc přispívá k bezpečnějšímu pracovnímu prostředí a hladkému provozu. Současný trh je rozmanitý a nabízí vám nepřeberné množství možností, na které se v následujících řádcích zaměříme.

Pokud přemýšlíte, jestli vám postačí paletový vozík, nebo budou lepší elektrické vysokozdvižné vozíky, měli byste zohlednit hned několik důležitých parametrů.

Hmotnost nákladu i terén rozhodují o typu kol

V první řadě si ujasněte, s jak těžkými břemeny budete manipulovat a do jakého terénu paletové vozíky a další techniku potřebujete. Jestliže má vozík sloužit výhradně ve skladu, kde je tvrdá a hladká podlaha, ideální volbou jsou nylonová kola. Do náročnějšího terénu s nerovným povrchem jsou určena spíše gumová, respektive polyuretanová kola, která jsou odolnější vůči opotřebení.

Délka vidlic

Všimněte si také, že paletové vozíky disponují vidlicemi různých délek, přičemž konkrétní délku zvolte opět podle typu nákladu. Se standardními europaletami si poradí vidlice o délce 1 150 milimetrů. Sehnat se dají ale i menší rozměry, například 810 milimetrů, přičemž vozíky s takto dlouhými vidlicemi jsou vhodné do stísněných prostor.

Co kladkostroje?

Závěrem nesmíme opomenout kladkostroje, které jsou ruční a elektrické. Druhá zmíněná varianta se hodí zejména do provozů, kde bude kladkostroj využívaný takřka pořád. Počítejte však s tím, že elektrické pohánění zvyšuje i pořizovací cenu. Jestliže potřebujete kladkostroj pro občasné využití, postačí vám ruční.

Jestliže hledáte specialistu na manipulační techniku, obraťte se na společnost TOR INDUSTRIES s.r.o., která své produkty nabízí i v internetovém obchodě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Shlédněte také

Jak zjistit hodnotu vozidla, která je jedním z parametrů pro uzavření pojistky?

Víte, kolik právě teď stojí vaše auto? Je všeobecně známo, že reálná cena vozu se …