Domů / Citroen / Nový Citroën C3

Nový Citroën C3

Nový Citroën C3 přináší zcela unikátní design, pro nějž jsou typické protáhlé linie, čistá silueta a půvabné křivky, které jsou vměstnané do malého kompaktního městského vozidla.

Na C3 na první pohled upoutá čelní sklo zasahující do oblasti střechy, které má výjimečnou délku 1 350 mm, díky čemuž dokáže zvýšit zorné pole cestujících vpředu o 80° směrem nahoru a o 3/4 výhled vpřed. Jízda ve voze se tak pro posádku stává jedinečným zážitkem. Může nerušeně sledovat výhled do krajiny a to i v zadní části vozu.

1500x646-citroen-c3-design-exterieur-affirme.101659.70

Inovace se dočkaly také samotné světlomety. Ty doplňuje vnitřní bílá lišta, která jim dodává pronikavý avantgardní výraz a dynamiku vozu.

citroen-c3-galerie-04.101276

V interiéru vás zaujme jedinečný tvar volantu se sportovním vzhledem a palubní deska s okrasnými chromovanými lištami. Pro Citroen C3 jsou charakteristické hladké plynulé křivky, ze kterých vystupují funkční prvky interiéru (výdechy větrání a klimatizace a multifunkční displej). Všechny ovládací konzole na palubní desce jsou snadno dostupné a uživatelsky komfortně použitelné.

citroen-c3-galerie-05.101278

Automatickou klimatizaci můžete snadno nastavit pomocí tří kulatých ovladačů zvýrazněných decentním chromováním. Velmi návyková je intuitivní navigace zobrazována a ovládatelná přes 7″ displej. Tu doplňuje rádio s CD / MP3 / WMA s ovládáním pod volantem, šesti reproduktory a jack konektorem a sada Bluetooth pro bezpečné volání. Z příplatkových funkcí můžeme doporučit asistenta řazení do jízdních pruhů či inteligentního parkovacího asistenta.

citroen-c3-galerie-13.101294

 

Sedadla nabízí řidiči i jeho posádce dostatek prostoru a komfortu i při delších cestách. Při těch oceníte i řadu šikovných přihrádek a úložného prostoru pro osobní věci. C3 disponuje ve svém kategorii nadstandardní zavazadlový prostor o objemu 300 litrů. Vůz patří mezi nejkompaktnější vozy svého segmentu (délka 394 cm, šířka 173 cm a výška 152 cm).

citroen-c3-galerie-12.101292

Citroen myslel také na bezpečnost, ve voze nalezneme až 6 airbagů: 2 čelní airbagy řidiče a spolujezdce, 2 boční airbagy vpředu a 2 hlavové airbagy zabudované ve stropě. Samozřejmostí jsou ABS, ESP, EBD i brzdový asistent.

citroen-c3-galerie-08.101284

V novém Citroenu C3 naleznete novou generaci motorů, které splňují emisní normy Euro 3 (emise od 87g CO2/km). Vůz nabízí ekonomický provoz při solidním výkonu. Motory 1.1i 60 k a 1.4i 75 k doporučujeme zejména pro běžné využití ve městě i mimo něj, pro sportovnější jízdu doporučujeme 1.4 VTi 16V 95k a 1.6 VTi 16V 120k, které přináší vyšší výkon při zachování nízké spotřeby.

Více o vozu včetně aktuálních cen a možnosti předváděcí jízdy zdarma získáte na webu prodejce společnosti Citroen Carling či osobně v Brně na ulici Hviezdoslavova 51.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Shlédněte také

Na automobilovou scénu přichází nová řada vozů Citroen

Automobilový průmysl přichází s novinkami, které přinutí potenciální zájemce o nový vůz posečkat s nákupem. …