Domů / Ostatní značky / Nový Range Rover Sport zaznamenal nerychlejší přejezd pouště

Nový Range Rover Sport zaznamenal nerychlejší přejezd pouště

Dubaj, Spojené Arabské Emiráty: Nový Range Rover Sport zajel nejrychlejší čas v přejezdu pouště v kategorii silničních vozidel. Rover projel jednu z nejtěžších, nejtvrdších a nejnaročnějších pouští která se na naší planetě vyskytuje.

Rub´al Khali je největší písečná poušť na světě a hned druhá největší poušť po Sahaře. Nezažijete tam den, kdyby teplota byla nižší než 50°C nehledě na to jak nebezpečné místo to je. Téměř nikdy nenajdete život a bez spolehlivých vodních zdrojů a stále měnícímu se prostředí máte skutečně nehostinné prostředí pro život. Range Rover to vše bral jako dobrou zkoušku k spolupráci člověka a stroje.

range_rover_sport-1

Cesta týmu, který se vydal na toto dobrodružstv0,í začala v Wadi Adda Wasir v Saúdské Arábii na hranici Spojených Arabských Emirátů. Trasa byla dlouhá 849 km a při průměrné rychlosti 81,87 km/h trvala deset hodin a 22 minut.

Čas byl pokořen standardním motorem nové řady Rover Sport 5 litrový přeplňovaný benzínový motor V8 a to vše bylo zajeto na pneumatikách ve standardní výbavě. Jediná úprava, která proběhla, bylo přidání desky na ochranu podvozku.

Celou jízdu pak držel pevně ve svých rukách řidič jménem Moi Torralladrona (Španělsko, 47 let), který je zkušeným off-road závodníkem. Účastnil se deseti závodů Rallye Dakar a zažil takové úspěchy, jako je šesté místo právě na zmíněném Dakaru.range_rover_sport-5_800x0w (1)

Ke všemu se vyjádřil i Pan Torralladrona: „Bylo to brutální a nemilosrdné. Tak smrtící prostředí jsem ještě nezažil a to mám za sebou pár obzvláště těžkých závodů. Pouštní jízda vyžaduje jedinečnou kombinaci rychlosti, jemnosti a technické dovednosti. Je velmi důležité vše řešit s přesnosti, znát správný čas kdy přidat plyn a kdy naopak ubrat. Prostor na chyby prostě není, ta vás totiž může stát život. To samé co poušť vyžaduje od vás, chce i od vašeho vozu to musí mít stejné schopnosti jako vy a to Range Rover Sport splňuje.

Krátký dokument je k dispozici na stránkách www.media.landrover.com

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …

Napsat komentář