Domů / Zajímavosti / Palubní kamery: výhody jejich používání ve vozovém parku

Palubní kamery: výhody jejich používání ve vozovém parku

V současné době se dopravní společnosti rozhodují, že zainvestují do palubních kamer pro své vozové parky, a to hned z několika pádných důvodů. Bohužel, každým rokem stoupá nehodovost na silnicích, přičemž jen v loňském roce došlo k více než 99 tisícům dopravních nehod. U některých srážek je pro vyšetřovatele velice obtížné stanovit správného viníka, nicméně tento problém mají vyřešit právě palubní kamery.

Ostatní řidiči na silnicích jsou opravdu nevyzpytatelní. Vy sami nemusíte za volantem udělat žádnou chybu, ale stačí jeden nepozorný řidič, který do vás narazí, a potom už máte zbytečné potíže a starosti. Ještě horší je, pokud chce svalit veškerou vinu na vás, aby nemusela platit škodu jeho pojišťovna. Avšak palubní kamery pomáhají zvýšit úspěšnost při řešení pojistných událostí.

Palubní kamery už nepoužívají jen autobusy a kamiony

Doposud byly přístroje vidět na čelních sklech především autobusů a kamionů, ale důvěru do nich vkládají i majitelé soukromých a firemních osobních vozidel. Důvodů je hned několik. Kamerový systém zaznamená průběh nehody, čímž se mnohem jednodušeji a rychleji určí opravdový viník.

Multikamerovou technologií se už několik dlouhých let zabývá firma Trakm8, která umožňuje do automobilu nainstalovat až osm kamer. Cenově dostupný systém nejenže nahrává dění na silnicích, ale také zlepšuje viditelnost ostatních účastníků silničního provozu, a tím budete předcházet dopravním nehodám.

Kamerový systém zhodnotí i styl jízdy řidičů

Pokud plánujete řešení od společnosti Trakm8 využít pro firemní vozidla, potom vás určitě nadchne i skutečnost, že systém dokáže sbírat data pro vyhodnocení stylu jízdy jednotlivých řidičů. Ze získaných informací si snadno uděláte obrázek o tom, jak se konkrétní řidič za volantem chová, což může mít vliv na bezpečnost. Více informací vztahujících se k sledování vozidel a palubním kamerám najdete zde.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …