Domů / BMW / PČR a její zbrusu nové sportovní žihadlo!

PČR a její zbrusu nové sportovní žihadlo!

Jak to tak vypadá, Policie České republiky má ve svém arsenálu zcela novou zbraň. Jejím super sport BMW i8, tedy bavorský hybridní automobil, který nyní bude potírat zločin na našich dálnicích a silnicích. Bude se policie zbavovat svých klasických oktávií a přesedlají na atraktivnější vozy?

Spolupráce BMW a PČR má další pokračování. Zatímco minule dodala automobilka tuzemské policii několik exemplářů BMW i3, tedy čistě elektrických vozítek, které se momentálně prohánějí po ulicích Prahy. Nyní však automobilka dodala skutečný skvost a to hybridní BMW i8, kterých v naší republice příliš mnoho nenajdete. Automobil dostal charakteristický reflexní polep, který mají všechny vozy PČR a také modré majáky a diody. Co mu však chybí je zařízení na měření rychlosti, které mají některé dálniční Superby a Passaty.

Nemusíte se hned rozčilovat, že stát utrácí miliony za luxusní automobily pro policii. Automobil je pouze zapůjčený a to na dobu šesti měsíců. Za tuto dobu chce automobilka s vozem najezdit okolo 20 tisíc kilometrů. Tuto čest bude mít oddělení jihomoravské dálniční policie, takže automobil budete moci potkat na Zlínsku, Olomoucku ale také na Vysočině. Policie zapůjčení tohoto vozu vysvětluje dvěma argumenty. Ten první se týká testování použitelnosti takovéhoto stroje v českém terénu. Bude nahlíženo na jeho funkčnost a praktičnost a policie chce také zjistit, jak na takový vůz bude nahlížet veřejnost.

Automobil však nebude jen na parádu. Přesto že mu chybí technika pro měření rychlosti, bude schopen zastavit jakýkoliv automobil a to díky přeplňovanému zážehovému tříválci a elektromotoru, které dohromady dávají výkon 266 kW.  Automobil je schopen zrychlit z nuly na sto za 4,4 sekundy a takovou dynamiku u vozů registrovaných v ČR jen tak nenajdete. Za volant automobilu bude moci usednout zhruba 25 policistů, kteří již byli proškoleni na řízení rychlých automobilů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …