Domů / Inzerce / Podle čeho vybírat ojeté auto?

Podle čeho vybírat ojeté auto?

Je načase pořídit si nové auto? A opravdu má být nové, nebo raději upřednostníte nižší cenu a vydáte se do autobazaru? Zvolíte-li druhou možnost, pečlivě vybírejte. Pojďme si shrnout, na co si dát pozor při hledání ojetého automobilu.

Vybíráme ojeté auto

Samozřejmě pečlivost musíte věnovat každému konkrétnímu vozu. Chcete-li však mít větší pravděpodobnost úspěšné koupě, zaměřte svou pozornost už na samotný autobazar. Získejte co nejvíce možných informací, najděte si reference na internetu a ještě lépe bude poptat se na zkušenosti lidí ve vašem okolí. Záleží také, jaký vůz se chystáte koupit. Chcete rodinný vůz, nebo hledáte solidní bazar dodávek?

Profesionální prodejce aut by vám měl zaručit původ vozidla. Mějte jistotu, že nekupujete odcizené vozidlo. Důkladně prozkoumejte i technický stav. Máte-li možnost si s sebou přivést někoho z oboru, je to velká výhoda. Odborník pozná bouraný automobil, i když vám na první pohled přijde úplně v pořádku. Velkou pozornost věnujte testovací jízdě. Je chod motoru plynulý? Sedí auto dobře na silnici? Zvládají brzdy svou funkci? A soustřeďte byste se měli také na další aspekty. I zanedbané maličkosti se vám mohou v budoucnu prodražit.

V neposlední řadě se zaměřte také na kontrolu dokladů. Zkontrolujte si všechna čísla na štítcích a dokladech, kód motoru atd. Vše porovnejte s údaji v technickém průkazu. Už jste se rozhodli, že vybraný vůz koupíte? Nepodceňujte ani smlouvu. Pečlivě ji přečtěte, raději několikrát.

Máme pro vás tip na autobazar

Jak jsme si výše uvedli, podstatné je vybrat seriózní autobazar. Prodejcem aut s dlouhou působností na trhu (11 let) a mnohými zkušenostmi je AC Dodávky prezentující se na webu Vanscentre.com. Prodává auta pickup, sklápěče, valníky, osobní vozy a další. Zaměřuje se rovněž na prodej přívěsů.

Pořiďte si i vy ojeté auto, jehož koupě nebudete litovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Shlédněte také

Jak zjistit hodnotu vozidla, která je jedním z parametrů pro uzavření pojistky?

Víte, kolik právě teď stojí vaše auto? Je všeobecně známo, že reálná cena vozu se …