Domů / Ostatní značky / Představujeme vám „TO“ auto!

Představujeme vám „TO“ auto!

Dnešní článek bude o zaměření na klasická auta. Přesněji řečeno na klasická historická auta a na jeden z jejich největších skvostů 1931 Voisin C20 MyLord. Tento vůz v sobě snoubí krásu klasiky, eleganci a prestiž všeho co k té době patřilo. Nehledě na těžko odhadnutelnou tržní hodnotu. Je to opravdu výjimečné auto na první pohled.

Poháněn je na inovativní motor V-12, který je na podvěseném podvozku. Tohle dvoudvéřové kupé bylo postaveno ve Francii a nad jeho zrodem stálo jméno Gabriel Voisin automobilový a letecký průkopník, který byl více známí ve vzduchu pro své letecké úspěchy nežli na silnici. Nicméně to byl on, kdo stál u zrodu Avions Voisin jedné z nejprestižnějších automobilových značek dneška.

MyLord_pohled z boku

Fantastické auto jakým je MyLord má motor o objemu 4885 ccm (4,8 litru) V-12 se dvěma karburátory Cozette. Počet koňských sil se odhaduje na 115 koní a při 3500 otáčkách za minutu, které v té době byli velmi silné a díky lehké konstrukci dosahoval rychlosti 150 km/h.MyLord byl jen koncept vozidla, a tedy nikdy nebyl postaven do plné sériové výroby, takže netřeba připomínat jak je tento vůz jedinečný. Před slavnou automobilovou aukcí Amelia Island Concours d´Elegance v roce 2010 byl plně restaurován do původního stavu.

My_Lord motor

Po dlouho trvající přebíjené se konečná cena vozu vyšplhala na 2 750 000 dolarů v dnešním kurzu neuvěřitelných 49 milionů korun a hrdý majitel, který si nepřál být jmenován, se tímto skvostem mohl odvézt domů.

Motor V-12 měl čtyř stupňovou převodovku, která posílala sílu do zadní nápravy.

Celý vzhled vozu byl navržen ve stylu Art Deco, které bylo v té době velice populární. Vůz má za úkol představovat nespoutanou sílu, co potřebuje pevné cílevědomé vedení bez kapky zaváhání. Jak říkal sám Gabriel Voisin „ Každá část vozu, každý plech na voze, který nemá svojí úlohu a neplní funkci, nelze považovat za krásný“.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …

Napsat komentář