Domů / Novinky / První švédský elektromobil

První švédský elektromobil

Švédský výrobce luxusních automobilů se netají tím, že se chce do budoucna soustředit především na elektromobily. Nyní zveřejnil, který z jeho modelů se stane zástupcem tohoto segmentu a překvapení se nekoná.

XC40 jako jasná volba

Informaci o tom, který z modelů Volva bude mít tu čest stát se prvním elektromobilem prozradil Thomas Ingnlath, šéfdesignéra automobilky, během premiéry nového modelu automobilky, kterým je sedan S60.  Prvním čistě elektrickým vozem by se mělo stát SUV XC40, tedy jeden z nejoblíbenějších modelů Volva. Po něm by měl jako druhý zkrotit elektrickou energii další velmi oblíbený model, tentokráte SUV XC90. Obou SUV se však dočkáme teprve poté, co svůj elektromobil odprezentuje značka Polestar, která se bude orientovat na čistě výkonové elektromobily.

Po premiéře elektrické XC40 se dočkáme příchodu elektrické vlajkové lodi automobilky, kterou je luxusní SUV XC90. Ta by se s elektromotorem měla začít prodávat v roce 2021. Volvo zároveň potvrdilo, že v současné době nechystá žádné nové modely, ale bude se soustředit především an elektrifikaci svých současných modelů.

Elektrifikace po švédsku

„Už není tajemstvím, že prvním elektromobilem Volva bude XC40. Přijede velmi brzy po Polestaru 2. Postupně pak elektrický pohon dostaneme do dalších částí modelové řady,“ uvedl Ingenlath při nedávném představení sedanu S60. „Přístupem k elektromobilům se lišíme od mnoha značek. Ale nikdo neví, jak jejich plány budou fungovat v dlouhodobém horizontu. Elektrifikace je budoucností automobilového průmyslu, ale jak to automobilka zvládne, když postaví nové čistě elektrické vozy? Je mnohem přirozenější udělat z toho další variantu pohonu,“ myslí si šéfdesignér Volva.

Švédové vidí v elektromobilech velkou budoucnost, a proto sázejí na elektrickou kartu skutečně mnoho. Do roku 2025 předpovídají, že budou elektromobily tvořit hned polovinu ze všech jejich prodaných modelů. O prodejní čísla se bude dělit se svou sesterskou automobilkou Polestar, která se bude soustředit na netradiční designy vozidel spolu se zajímavými technologiemi, zatímco Volvo dál půjde ve své dobře vyšlapané cestě luxusních, bezpečných a praktických vozů.

O SV

Shlédněte také

Úloha záclon a bytového textilu v interiéru není pouze estetická. Plní také praktické funkce

Při zařizování svého obydlí si každý dává důraz na to, co se mu líbí. Někdo …