Domů / Zajímavosti / Proč je třeba nepojízdný vůz ekologicky zlikvidovat?

Proč je třeba nepojízdný vůz ekologicky zlikvidovat?

Každá průměrná rodina v dnešní době vlastní minimálně dvě vozidla. Jedná se o nezbytnou věc, bez které bychom se v mnohých případech neobešli. Je však nutné poznamenat, že se jedná jenom o stroj, tudíž během používání se vůz opotřebovává. Může tedy dojít k poruše, kterou je třeba opravit. Mnohdy je porucha či závada tak závažná, že oprava by byla velice nákladná, a to se spíše vyplatí investovat do zbrusu nového vozu. Otázkou je, co dělat s takovým porouchaným vozidlem? Odpověď je však prostá, je třeba ho ekologicky zlikvidovat.

Mnozí majitelé nepojízdného vozu se mohou dotazovat, proč je třeba vůz ekologicky zlikvidovat. Nejedná se o žádný výmysl, který by si firmy provádějící ekologickou likvidaci automobilů vymysleli, ale jedná se o zákonnou povinnost. Náš zákon skutečně udává, že nepojízdný vůz je třeba ekologicky zlikvidovat, protože jen tak je možné odepsat vůz z evidence motorových vozidel.

Jak taková ekologická likvidace probíhá?

Postup je naprosto snadný. Mnohé firmy si pro vůz přijedou, jiné vyžadují, abyste vůz dopravili do jejich sídla. Následně dojde k likvidaci vozu, po níž bude majiteli zlikvidovaného vozu vystaveno potvrzení o likvidaci vozidla. S tímto potvrzením je třeba přijít na příslušný úřad, kde dojde k odstranění vozu z evidence motorových vozidel. A tím je likvidace nepojízdného vozu završena a vy jste splnili zákonnou povinnost.

Kde se provádí ekologická likvidace automobilů?

Firmy provádějící ekologickou likvidaci automobilů jsou rozmístěny po celé republice. Pro Ostravu a její okolí likviduje vozidla firma, jež se prezentuje na webové stránce http://www.likvidace-automobilu-ostrava.cz/.

V blízkém okolí také naleznete pneuservis, a to konkrétně ve Staříči nacházejícím se mezi městem Ostrava a Frýdek-Místek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Shlédněte také

Jak zlepšit zákaznický servis v autoservisu

Kvalitní zákaznický servis je klíčovým faktorem pro úspěch každého autoservisu. Spokojení zákazníci se rádi vracejí …