Domů / Zajímavosti / Když automobilka udělá průšvih

Když automobilka udělá průšvih

Prosadit se na poli automobilového trhu znamená neustále se pohybovat na hraně a nedělat žádné chyby. Historie je však plná momentů, kdy automobilky udělaly velký krok vedle.

Zrychlující Toyota

Toyota léta pracovala na své dobré pověsti, ovšem stačila jedna drobná chybka a bylo po všem. Kauza se týkala samovolně zrychlujících modelů, jejichž problémem byly příliš velké koberečky. Ty tlačily na pedál plynu a automobil tak zrychloval. Svoláno bylo celkem 5,5 milionu vozů a společnost musela zaplatit 1,2 miliardy dolarů.

GM a špatné zapalování

GM udělala velkou chybu když navrhla zapalovací skříňku tak, aby z ní šel během jízdy vyndat klíč. Tím se deaktivoval posilovač řízení i brzd a celkem tato chyba stála 124 lidských životů. Problém se navíc týkal několika milionu vozů. Koncern byl donucen rodinám vyplatit vysoké odškodné a dále zaplatit 36 milionu dolarů na pokutách. Dalších 900 milionů pak padlo na opravy automobilů.

Dieselgate

Aféru Dieselgate zaznamenal asi každý a možné se i někoho z vás přímo dotknula, Volkswagen leta instaloval do vozů podvodný software, který manipuloval s výsledky měření emisí u vznětových automobilů. Tato kauza otřásla kompletně celým automobilovým průmyslem, který od odvrátil od dieselových motorů. Pokuta pro Volkswagen se vyšplhala na 30 miliard dolarů a automobilka tak musela výrazně utáhnout kohoutky.

Volvo a zpackaná předváděčka

V době, kdy automobilky začaly zavádět systém automatického brždění, se s ním chtělo pochlubit i Volvo. Svolalo tedy novináře a výsledkem byl prudký náraz vozu do překážky před automobilem. Všechny ostatní vozy poté fungovaly již dobře, ovšem Volvo je dodnes za tento omyl všem pro smích.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O SV

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …