Domů / Zajímavosti / Aston Martin a jeho unikátní letoun

Aston Martin a jeho unikátní letoun

Aston Martin momentálně pracuje pouze na svých rychlých automobilech. Zároveň pracuje i na futuristickém letounu, který bude disponovat kolmým startem i přistáním.

Zajímavý plán

Název malého letounu se nazývá Aston Martin Volante Vision Concept. Jedná se o luxusní přístroj s kolmým startem i přistáním, k jehož pohonu slouží čistě elektřina a o řízení se starají autonomní systémy. Tento létající stroj pro celkem tři pasažéry je dílem designerského centra automobilky Aston Martin a univerzity v Cranfieldu a také leteckou divizí Rolls-Royce, která však nemá s automobilkou nic společného.

Technická libůstka

Aston Martin prozatím o novince neřekl mnoho informací, zmiňují jen, že při jeho vývoji byly využity nejnovější poznatky z letectví, vývoje elektrických pohonů a autonomních technologií.

Design unikátního přístroje se velmi výrazně liší od současných projektů jiných společností. Je to dáno především díku designérům Aston Martinu, kteří si dali záležet, aby se vzhled letounu co nejvíce blížil vzhledu vozů značky Aston Martin v čele s modelem Valkyrie.

Budoucnost ve vzduchu

Andy Palmer, známý šéf automobilky o konceptu řekl, že se jedná o vizi budoucnosti dopravy ve městěch, které budou doslova nabity automobily, které budou komplikovat dopravu. Letoun je tak řešením pro dopravu na krátkou vzdálenost ve městech i mimo ně. Nechme se tedy překvapit, zda se tato vize automobilce naplní či nikoliv.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O SV

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …