Domů / Ostatní značky / Řecký ostrov se díky Volkswagenu promění na místo zaslíbené čisté energii.

Řecký ostrov se díky Volkswagenu promění na místo zaslíbené čisté energii.

Volkswagen podepsal s řeckou vládou memorandum o ostrově Astypalaii, který se díky jeho invencím již brzy promění v uhlíkově neutrální oblast, která půjde vzorem všem ostatním. V rámci změn by měli místní obdržet 1000 elektromobilů, které nahradí 1 500 vozidel se spalovacím motorem. Změn však bude daleko víc.

Ve jménu udržitelnosti

Program, který bude trvat šest let, bude zahrnovat výměnu vozového parku, ale také spustí služby sdílené mobility v rámci zcela nového dopravního systému. Ostrov o rozloze přibližně 100 čtverečních kilometrů leží v Egejském moři a je velkým lákadlem pro přibližně 72 tisíc turistů, kteří sem každý rok zavírají. Nejen jejich dopravu však obstarávají pouze dva autobusy, které jsou navíc provozovány na velmi omezeném území.

Plánem je nabídnout možnost využívání elektrických skůtrů společnosti Seat a také dostatečné množství elektrických kol. Volkswagen chce elektrifikovat také užitková vozidla jako jsou policejní vozy, sanitky a další.

Stálých obyvatel zde žije přibližně 1300. Většina z nich využívá energii získávanou z fosilních paliv, což je další oblast, na kterou se chce Volkswagen zaměřit. Primárním zdrojem energie by se mělo stát slunce a větrná energie.

V rámci programu má Volkswagen v úmyslu na ostrově také instalovat nabíječky, které poskytnou přibližně 230 nabíjecích portů. Ostrov doufá, že jej všechny tyto kroky přemění na cílovou destinaci všech turistů hledajících udržitelnou dovolenou.

Udržitelnost je pro Volkswagen velké téma. Do roku 20250 se chce stát uhlíkově neutrální společností. Do konce desetiletí chce na trh dostat 75 nových elektrických modelů a investovat značné prostředky do celé elektrické mobility. Na řeckém ostrově chce pak demonstrovat možnost dosažení velkých změn jen několika základních přístupů k mobilitě a získávání energie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O SV

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …