Domů / Zajímavosti / Revoluční motor je tu

Revoluční motor je tu

Internetem se jako blesk šíří zpráva o vývoji zcela nového a revolučního motoru, který by měl snížit spotřebu až o 30% a zároveň by měl být také lehčí a tenčí.

Automobilky se momentálně jako zuřivý psi ženou za novými technologiemi, které udělají jejich vozy, více zelenější a ekonomičtější, co se jejich provozu týče. Současným trendem je nyní především elektrifikace. Hybridní, či dokonce čistě elektrické motory se nyní dávají do všech nových modelů a stále více hlasů říká, že klasickým spalovacím motorům hrozí konec. Ovšem kalifornská společnost Achates Power se rozhodla, že spalovací motory ještě budou mít co nabídnout.

Tato společnost totiž pracuje na spalovacím agregátu jehož koncept je naprosto přelomový. Jak jistě víte, tak většina přímovstřikových jednotek pracuje na principu stlačení vzduchu pístem a následném vstříknutí benzínu. Achates Power přišla s řešením, kdy do jednoho válce umístila dva protilehlé písty, které pracují proti sobě, což vám skvěle předvede přiložené video. Kompresní prostor vzniká uprostřed válce a v ukázaném případě se nejedná o čtyřtakt, ale o dvoutakt.

Je jasné, že si asi nyní říkáte, že to zase tak revoluční myšlenka není, vždyť první protilehlé písty byly použity již na konci 19. století a využívala jsi například společnost Junkers ve svých leteckých motorech. Ovšem později bylo od této konstrukce ustoupeno, a to z toho důvodu, že celý provoz byl velmi neekonomický a problematický.

Achates Power však nesouhlasí a vyvinula takovou konstrukci, která dosahuje až o 30% lepších výsledků co se spotřeby paliva týče, než běžné motory. Navíc je jejich nový typ motoru poměrně malý a také velmi lehký. Zároveň však společnost přiznává, že motor je mnohem náročnější vyrobit a od toho se zcela jistě bude odvíjet i následná cena. Takže ono to s tou revolucí asi nebude zase tak horké.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …