Domů / Jaguar / Slepý mechanik renovuje Jaguáry

Slepý mechanik renovuje Jaguáry

Tak takto nezačíná nějaký hloupý vtip, ale jedná se o skutečnost. Ztráta zraku je vždy velkou ranou do života, která pro daného člověka připraví mnoho překážek. Celý svět se vlastně stane překážkou. Ovšem nutně to neznamená konec dosavadního života. Pokud má člověk pevnou vůli, jde v podstatě cokoliv.

Své o tom ví i Steward Jones, který bydlí v severozápadním státu USA ve Connecticutu. Tomuto muži je úctyhodných 73 let. Jeho jméno jste nejspíše nikdy neslyšeli. Jedná se o jednoho z mnoha restaurátorů starých Jaguárů, který se však od všech ostatních přeci jen odlišuje. Ve svých třiceti letech měl autonehodu, kvůli které postupně ztrácel zrak, až do úplné slepoty.

steve00001_5831b80a23b97

 

V momentě, kdy by se něco podobného stalo normálními člověku nejspíše by se uchýlil ke slepeckému psu a bílé holi a vzdal se všech svých dosavadních koníčků. To ovšem neplatí pro Stewa, který ve svém koníčku pokračoval i nadále a renovace anglických Jagošů patří mezi jeho nejoblíbenější činnosti. Specializuje se především na dvanáctiválcové E-Type a to poslední v pořadí třetí série.

steve00002_5831b80a6fe68

Jeho lahůdkou jsou pak obzvláště zámořské speciály modelů 1973 a 1874, které zná do posledního šroubku. Samozřejmě, že na kompletní renovaci není sám, ale asistenci mu dělá hned několik mechaniků. Sám tvrdí, že auta která staví, sice nevidí, ale cítí je. A naštěstí jej prozatím ani paměť nenechává na holičkách.

steve00006_5831b80c8a461

Dále Stew také tvrdí, že z automobilu vnímá všechny dojmy krom barvy. Může poslouchat běžící motor, slyší špatný válec, ojnici, nebo cokoliv jiného. Auto si vždy představuje ve své mysli. Samozřejmě se automobilů také dotýká, díky čemuž zná po hmatu automobil lépe než kdokoliv jiný. Vnímá každý svár, prohlubeň pór v laku i kontury. Nejvíce za tohoto muže však mluví jeho vozy, které pravidelně od severoamerického klubu Jaguárů pravidelně dostávají plný počet bodů, což se daří jen málo komu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …