Domů / Novinky / Tesla plánuje výstavby velkých továren na výrobu baterií a jedna z nich bude možná i u nás

Tesla plánuje výstavby velkých továren na výrobu baterií a jedna z nich bude možná i u nás

Automobilka Tesla je vždy tak trochu jiná. A to znamená, že trochu jiné jsou i jejich výrobní podniky. Jmenují se Gigafactory a jak to tak vypadá možná, že jedna z nich bude stát i u nás.

Elon Musk plánuje vyrábět Li-Ion baterie pro své automobily v nových továrnách, které chce rozmístit po strategických místech, které budou moci ovlivnit ty největší trhy. Naznačil to alespoň vizionář a majitel celé automobilky Tesla Elon Musk. Prozradil to na konferenci TED, kde Musk prozradil, že původně plánovali výstavbu továren na všech kontinentech, ovšem nyní se zaměří především na Asii a Evropu.

Kde přesně budou továrny, není známé a Musk se nechce k přesné pozici vyjadřovat. Prozradil pouze, že výstavba se bude týkat dvou až čtyř továren, i když čtveřice je pravděpodobnější. A právě v Evropě přichází v úvahu i Česká Republika a to zejména proto, protože se zde nachází opravdu velká naleziště lithia.

Momentálně však není nic jisté. Tesla již dříve prokázala, že plánovat umí skutečně velkolepě, ale realizace plánů je o něco náročnější a nedodrží zdaleka vše, čím se předtím chvástala. Investice do stavby takových továren by šli do miliardových investic a společnost je navíc v této době ještě stále ve ztrátě. Ve výsledku to tedy znamená, že to může dopadnout jakkoliv a stavby nebudou vůbec realizovány. A to i poté, co bude oznámena přesná lokalita výstavby továrny. Její výstavba by se však hodila, protože by společnost mohla zaměstnat velké množství lidí. A zlepšit situaci v daném regionu.

O

Shlédněte také

4 faktory, které ovlivňují správný výběr dobíjecí stanice pro elektromobil

Chcete mít dobíjecí stanici doma nebo ve své firmě? Od každé jistě budete očekávat něco …