Domů / Lamborghini / Tuningový kit na Lamborghini Aventador LaMotta od RevoZport

Tuningový kit na Lamborghini Aventador LaMotta od RevoZport

V poslední době se doslova roztrhl pytel v počtu tuningových kitů, které se nabízí pro italský supersport Lamborghini Aventador. Skoro všichni z nich se zaměřují na modernizaci výstupu motoru, ovšem najdou se i světlé výjimky, které svojí energii dávají i do úprav designu exteriéru.

Jeden z těchto kitů, který se nezaměřuje pouze na výkon je kit od RevoZport. Tuningová sada přezdívaná „LaMotta“ si bere inspiraci od jména Giacobbe „Jake“ LaMotta, též přezdívaného „Bronx Bull“ a „Raging Bull“. Mnozí z vás již tuší o kom je řeč. Tento profesionální boxer se stal mistrem světa v těžké váze v roce 1949.

lamborghini-aventado 2

Jak jsme již říkali, většina aktualizací byla provedena pod kapotou tohoto supersportu. Hlavní změnou je 6,5 litrový motor V-12, který byl napálen o 120 koňských sil místo standardních 700 koní je nyní pod kapotou 820 neposedných poníků, které jen čekají, až budou moci vystřelit ven. Tato úprava by nebyla možná bez technologických změn. Díky přemapováním ECU a instalaci nového výfukového systému vyrobeného z materiálu Inconel, což je slitina na bázi niklu, chromu a železa, má tento krasavec takto úžasný výkon.

RevoZport nejenže posílil výkon motoru u Aventadoru, ale také snížil celkovou hmotnost vozu.

lamborghini-aventado 3

Díky tomu, že se vývojáři rozhodli použít plno materiálu a prvků z uhlíkových vláken, klesla celková hmotnost vozu o celých 176 kilogramů, což je na jízdě dost znát. Samotný upgrade v sobě zahrnuje karbonovou kapotu, sedačky vyrobené v kombinaci Alcantara a uhlíkových vláken, přepracovaný zadní nárazník, nové boční prahy a dveře z uhlíkových vláken.

Nově upravený krasavec byl obut do sady kol Klassen ID slitiny, velikosti 20 palců na předních kolech a 21 palců na zadních kolech. Díky těmto úpravám má auto ještě mnohem větší odpich a mrštnost na silnicích. Verze LaMotta od RevoZport se do toho obula jak se sluší a patří.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Policejní Urus? Tohle si v Itálii rozhodně nenechají ujít!

Italská policie je známá tím, že ve své garáží přechovává několik skutečně výjimečných vozů od …

Napsat komentář