Domů / Inzerce / U povinného ručení by vás neměla zajímat jen cena

U povinného ručení by vás neměla zajímat jen cena

Povinné ručení musí platit všichni, kteří vlastní vozidlo, avšak mnoho řidičů ho bere jen jako formalitu. Vyberou si to nejlevnější, aby se neřeklo, a dál to neřeší. Cena by přitom neměla být nejdůležitějším faktorem ke zvážení.

Z povinného ručení, nebo také pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, se v případě autonehody vyplácí peníze třetím osobám. Za ty se ovšem nepočítají pouze lidé v ostatních autech, ale rovněž vaši spolujezdci. To je snad dostatečný důvod, proč se na povinné ručení pojištění auta a jeho výběr trochu více zaměřit, ne?

Srovnejte hlavně kvalitu poskytovaných služeb

Zajímat by vás měly především služby, na které se pojištění vztahuje. Někdy obsahuje odtahovou službu, autoservis či pojištění předního skla. Rozdílná je i výše pojistných limitů. Dobře čtěte, do jaké částky pojišťovna proplácí škody, do jaké vzdálenosti platí odtah zdarma atd.

Chcete-li najít to pravé povinné ručení pro vaše potřeby, hodí se použít nějaký připravený internetový srovnávač. Porovnávat nabídky jednotlivých pojišťoven zvlášť by bylo příliš časově náročné, tak využijte toho, že už to někdo udělal za vás.

Známý srovnávač pojištění automobilu najdete na www.123ruceni.cz. Do formuláře zadáte údaje o vozidle, o sobě a místě bydliště, protože od toho se odvíjí ceny. Na jednu stranu je to docela spravedlivé – ve větších městech je riziko nehody vyšší, a tak není divu, že se za pojištění platí více. Když se na to podíváme z druhé strany, je to absolutně nesprávné. Proč by někdo, kdo vyjíždí z garáže třikrát do měsíce, měl platit stejně jako ten, co auto využívá denně?

Možná ušetříte s Allianz

Se spravedlivějším řešením přichází od prvního října pojišťovna Allianz, která bude určovat cenu ručení podle počtu najetých kilometrů. Podobná snaha tady je také ze strany norské firmy Telemotix, avšak ta chce do vozidel montovat malé krabičky monitorující chování řidiče. Allianz bude vyžadovat jen fotky tachometru na začátku a konci pojistného období. Jak to bude fungovat, je jen otázkou času.

I kdybyste chtěli vyzkoušet Allianz, opět tady platí výše uvedené pravidlo. Pořádně si prostudujte nabízené služby a limity. A pokud jezdíte hodně, raději popřemýšlejte o jiné pojišťovně. V takovém případě pro vás totiž Allianz bude hodně nevýhodnou volbou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Shlédněte také

Výměna rozvodů

V případě, že zakoupíte ojetý automobil od majitele, který se o vůz staral a věnoval se …