Domů / Porsche / Unikátní Porsche není nikdy špatný kup

Unikátní Porsche není nikdy špatný kup

Vysoce personalisované a osobní vozy jsou doménou především Bentley či Rolls-Roycu, ovšem o slovo se zde hlásí také Porsche.

Osobité Porsche

Automobilka prodala minulý rok celkem 35 573 kusů automobilů, což je 10 % nárůst oproti předchozímu roku. Každý vyrobený a prodaný automobil byl identický maximálně ve dvou kusech. Zásluhu na tom má divize Porsche Exklusive Manufacture, která přivádí zákazníky do svéta absolutní svobody a splněných přání v podobě Porsche vyrobeného přímo na míru.

Upozornil na to Christian Friedl manažer závodu Porsche v Zuffenhausenu. Při rostoucí poptávce se jedná o poměrně zajímavou statistiku, která by však do budoucna mohla ještě více klesat. Porsche totiž chystá nabízet svým zákazníkům ještě více možností, jak co nejvíce personalizovat nejen modely 911, Boxter a Cayman.

Nabídka modelů Porsche 911 a 718 již nyní zahrnuje 39 variant a do budoucna by jich mělo být ještě více. Porsche totiž plánuje rozšířit nabídku jednotlivých výbav a také doplňků, díky kterým by automobilka mohla vyrábět ty vůbec nejosobitější vozy na světě. Ve stejném závodě se počítá také s výrobou elektrického modelu Taycan a také s jeho terrénější variantou Cross Turismo.

911 a 718 však nejsou jedinými modely, které si zákazníci nechávají upravovat na míru. Rostoucí popularita velkých automobilů často přivádí do dílny Porsche Exklusive Manufacture také model Panamera, která z ní následně vyjíždí jako Panamera Sport Turismo. Za luxus si je však potřeba zaplatit, i když v případě Porsche se nejedná o tak výrazné částky jako u Bentley či Rolls-Roycu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O SV

Shlédněte také

Příští generace Porsche 718 bude nejspíše elektromobilem

Porsche v současné době pracuje na nástupci dnešní 718 známé jako Cayman či Boxter. Vývoj by …