Domů / Volvo / Volvo XC60: Nejbezpečnější vůz roku 2017

Volvo XC60: Nejbezpečnější vůz roku 2017

Nejsilnější kartou vozů Volvo je již tradičně jejich vysoká bezpečnost. V případě Volva XC60 navíc přichází automobilka s několika revolučními prvky, které jej staví na první příčku v bezpečnosti dle mezinárodní organizace NCAP. 

Byla to právě švédská automobilka Volvo, která v roce 1959 uvedla jako první na trh tříbodové bezpečnostní pásy. Nyní přichází s poměrně odvážným závazkem, že v jejích vozech od roku 2020 nezemře jediný člověk.

Nové Volvo XC60 je ovšem právě tím vozem, který ambiciózní plán úspěšně startuje. Podívejte se na hlavní bezpečnostní prvky, s kterými se v tomto voze setkáte.

Aktivní sledování mrtvých úhlů

Díky senzorům umístěným v každém zrcátku budete mít dokonalý přehled o všech vozidlech ve vašem okolí. Senzory vás upozorní na všechna vozidla, která by vás při změně jízdních pruhů mohla ohrozit.

Detekce jízdního pruhu

Asistent pro udržení auta v pruhu v kombinaci s adaptivním tempomatem schopným udržovat vzdálenost za jinými vozidly se nejen po dálnici jeví jako velmi pohodlný a bezpečný. Řidič sice musí mít stále ruce na volantu, ovšem na každé vybočení z pruhu vás upozorní výstražný signál.

Tip: Podívejte se na nabídku Volva XC60 od autorizovaného prodejce Tukas. Využijte například možnost předváděcí jízdy, při které se sami nejlépe přesvědčíte o kvalitách vozu.

Ochrana chodců

Při jízdě městem systém detekce chodců rozezná osoby pohybující se v blízkosti vozidla a v případě potřeby sám vůz zastaví, nebo sníží jeho rychlost.

Systém detekce cyklistů a chodců

Volvo XC60 nyní dovede rozeznat chodce, cyklistu, ale i divokou zvěř přebíhající přes cestu. Včas vás na potencionální nebezpečí upozorní výstražným signálem a varovným symbolem promítnutým přímo na přední sklo vozu.

Varování před čelním nárazem

Systém upozornění na nebezpečí čelního nárazu sleduje všechny objekty do vzdálenosti 150 metrů před vozidlem a pokud hrozí nebezpečí nárazu, promítne výstrahu na čelní sklo a připraví vozidlo k okamžitému zastavení. Pokud to bude nutné, přebere kontrolu a zastaví za vás.

Revoluční airbag pro chodce

Celosvětové prvenství získává revoluční airbag pro chodce, který se v případě sražení nafoukne, překryje celé čelní sklo vozu a zmírní náraz.

Vylepšené bezpečnostní pásy

Tříbodový bezpečnostní pás prochází častými inovacemi a v současnosti patří mezi nejlepší bezpečnostní prvky automobilky Volvo. Pásy se zatáhnou během několika tisícin vteřin.

Konstrukce z ultra pevné oceli

Celá konstrukce je vyrobena z ultra pevné legované oceli. Při nehodě dokáže absorbovat velkou část energie a poskytnout maximální ochranu pro posádku.

Asistent stability přívěsu

Volvo XC90 vám při prudkém brzdění samo doporučí, kam stočit volant aby nedošlo ke smyku.  A pokud už k němu dojde, je XC60 dovybaveno systémy ochrany posádky při bočním nárazu a převrácení vašeho přívěsu.

Další články o vozu XC60:

http://www.autadoterenu.cz/nove-volvo-xc60-2017-1388/

http://www.hybrid.cz/nove-volvo-xc60-luxusni-suv

https://www.auto-staiger.cz/nove-volvo-xc60/

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …