Domů / Inzerce / Chcete ušetřit na provozu auta? Využijte srovnávač ručení

Chcete ušetřit na provozu auta? Využijte srovnávač ručení

Osobní auto je stále běžnější součástí našich životů. Využíváme ho na cestko práce, využíváme ho k podnikání, stejně jako se hodí pro usnadnění různých věcí v rámci rodiny a domácnosti. Kromě toho, že poměrně vysokým výdajem může být jeho pořizovací cena, nelze zapomínat také na to, že s vozem souvisí i provozní náklady. O jaké se jedná?

  • Náklady na pohonné hmoty
  • Náklady s pojené s prohlídkami a opravami
  • Náklady spojené s pojištěním

A právě na poslední se podíváme. Zvláště v souvislosti s pojistkou, která nese oficiální název pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla. Ta je stanovena zákonem a musí ji mít každý. A každý ji také musí platit. Když si však sjednáte povinné ručení online, můžete na to jít chytře a ročně ušetřit třeba i tisíce korun. A to už je celkem zajímavá suma, pomocí které můžete náklady na provoz svého auta rapidně snížit, že ano?

Jak na to? Využijte nezávislý srovnávač

Sjednáním pojistky online se nutně nerozumí to, že půjdete na web pojišťovny a zde si pojistnou ochranu sjednáte. I když to může být cenově zvýhodněno, není to cesta, jak mít pojistku nejlevnější. Správnou cestou je využít nezávislý srovnávač jaký můžeme doporučit? Jedním z celkem známých a využívaných je povin.cz kalkulačka. Právě zde máte možnost najít si takovou pojistku, která vám bude maximálně vyhovovat a se kterou ušetříte nemalé peníze.

Jak to funguje?

Je to hračka. Vše je samozřejmě nezávazné a tak vám daná možnost může posloužit jenom jako prvotní informace o tom, kolik bude vaše ručení stát. Srovnávače fungují na tom principu, že nezveřejňují různé reklamní a univerzální ceníkové ceny. Mají data, ze kterých přesně spočítají možnou cenu vaší pojistky. Proto je nutné uvést několik informací, jako je:

  • Typ vozu
  • Bonus nebo malus
  • Region a kontakt

Následně už stačí počkat jenom několik málo vteřin a dozvíte se výsledek. Jaký? Dozvíte se konkrétní ceny u jednotlivých pojišťoven. Jde o ceny přesné, vztahující se k vašemu vozu a k vaší osobě, tak ke dni, kdy jste srovnání realizovali.

Seřazení od nejvýhodnější je hračkou

Jakmile znáte konkrétní ceny, už stačí udělat jenom poslední, a to velmi jednoduchý krok. A to seřazení od té nejvýhodnější ceny. Tím můžete vidět, jak moc se jednotlivé pojišťovny liší. A to i o tisíce korun ročně. Kromě toho, že vidíte tu nejlevnější, můžete sledovat i to, jaké má parametry. Třeba s ohledem na výši pojistných limitů, nebo doplňkové služby typu těch asistenčních, nebo různého připojištění. Můžete tak najít ideální kompromis jak mezi cenou, tak i mezi samotným rozsahem pojistných služeb.

Online porovnáte, online i sjednáte

Jak je vidět, během pár minut můžete snadno zjistit, kolik lze na ročním provozu svého auta ušetřit. Také nelze opomenout fakt, že kromě zjištění cen dnes moderní srovnávače nabídnou i něco navíc. A co? Možnost si pojištění také sjednat. Pokud jste koupili nový automobil, je to nejlepší cesta, jak snížit provozní náklady hned od začátku. U nalezené pojišťovny a její pojistky stačí doplnit osobní údaje a následně už jenom potvrdit vygenerovanou smlouvu. Zaplacení lze realizovat třeba platební kartou, zelenou kartu si vytisknete a následně můžete vyrazit na cesty.

Kontrolujte každý rok

Ceny povinného ručení se neustále mění. Co je nejlevnější jeden rok, nemusí být levné ten druhý. Na to je dobré myslet a vše pravidelně kontrolovat. Jak již víte, využití srovnávače povinného ručení je otázkou několika minut. Proto na to alespoň jednou ročně nezapomeňte, jelikož tento nijak neomezující krok vám může ušetřit i další stokoruny, které ve vaší domácnosti jistě najdou lepší uplatnění, než abyste je museli dávat pojišťovně.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Shlédněte také

Jak zjistit hodnotu vozidla, která je jedním z parametrů pro uzavření pojistky?

Víte, kolik právě teď stojí vaše auto? Je všeobecně známo, že reálná cena vozu se …