2015 McLaren 650S osobní závoďák

Nový vůz od automobilky McLaren 650S je navržen do současného, moderního pojetí toho, jak by měl vůz vypadat. McLaren sází na čisté, vizuální upgrade a aerodynamické změny, které mají napomoci k lepšímu vyššímu přítlaku a dobré manipulaci i při vysoké rychlosti. Kvalita vozu McLaren 650S tedy není jen o rychlosti, ale tak o preciznosti a vědě. Navíc pokud k tomu přidáte maximální rychlost 340 km/h a zrychlení z nuly na sto za tři sekundy, máte auto 650S, které je připraveno rozdrtit konkurenci.

Exteriér modelu 650S v sobě snoubí kombinaci vozů P1 a 12C. Auto je ihned rozpoznatelné jako 12C, ale předek může trochu klamat a po bližším přezkoumání si všimnete vzoru P1 superauta. Šéf McLarenu tvrdí, že nový tvar těla je stejně efektivní jako 12c, ale zároveň se zvýšil i přítlak a to od 24 procent. Zajímavého řešení, si můžete všimnout na bocích auta, těsně za dveřmi.

2015-mclaren-650s-door

Tam jsou černě oděny vzduchové průduchy, které dostatečně odvzdušňují radiátory a uchovávají tak turbo V-8 v pohodě. Paprsková kola, do kterých je vůz obut jsou ručně kované a dělané přesně na míru pro 650, což dává opět pár bodů k dobru a aby toho nebylo málo, i pneumatiky jsou exkluzivní pro 650 a byly vyvinuty speciálně pro Pirelli 650S.

2015-mclaren-650s front

Vzhled interiéru nemusíte očekávat příliš dramatický či bůh ví jak luxusní. McLaren sází vše na sportovní a závodní vzhled. Dočkat se můžeme sportovních, tvarovaných sedadel, rozdělené panelem. Podlaha bude kovová s drsnou texturou. Standardní vybavení pak bude Bluetooth, dotykový displej, satelitní rádio a navigace. Pokud by jste si chtěli pořídit skutečného závoďáky, můžete si extra dokoupit závodní sedačky vyrobené z uhlíkových vláken a spousty dalších doplňků, které snižují celkovou hmotnost vozu.

McLaren 650S je osobní závoďák, který vás rozhodně nezklame. Z jeho výkonu vám budou padat vlasy.

O

Shlédněte také

Jeep připravuje svůj nová základní model. Stát bude na technice z Francie

Americká automobilka má v plánu dodat zákazníkům nový základní model. Ten by již měl stát na …

Napsat komentář