Domů / Ostatní značky / Opel nabídne nový vůz Astra OPC Extreme

Opel nabídne nový vůz Astra OPC Extreme

Slovo Extreme v názvu se zdá jako vhodné pro popis nového vozu Opel, který nás v roce 2014 čeká. Původní vůz Astra OPC CUP byl kompletně přepracován a nezbyla na něm nit suchá. Nyní se vůz může chlubit kompletním složením z uhlíkových vláken, které snížilo celkovou váhu o 200 liber, přidal se vyšší výkon s motorem 2,0 litrů i-4, který zvýšil sílu přes 300 koní, k tomu upravená skříň pro co nejmenší odpor vzduchu je třešničkou na dortu. Ovšem to je jen začátek.

2014-opel-astra-opc-extreme top

OPC Extreme je plně funkční auto do ulic, kde bude zářit na kilometry daleko, nicméně větší zábavu a větší uplatnění svého Pneumatiky vysokým výkonem, šesti pístové Brembo brzy a již zmíněný agresivní aero obal, z něj dělá dokonalou střelu. K tomu si přidejte dokonalý design a skvělé barevné provedení vozu v podobě tmavě šedé nebo stříbrné se žlutými detaily kolem prahu a máte další bonusové body navíc. Celo hliníkový motor pod kapotou Astry, je vybaven turbem, přímým vstřikováním a variabilním časováním ventilů. Šesti stupňová převodovka se pak postará o výborný výkon. Opel sice ještě nevydal oficiální čísla o výkonu a celém vozu, ale můžeme s jistotou říci, že motor zvládne rozpumpovat přes 300 koní. 

2014-opel-astra-opc-extreme int

Výborným detailem je pak kryt motoru, který celému vozu dodává tu správnou atmosféru a jak jinak je celý z uhlíkových vláken a karbonu.potenciálu s ním najdete na dráze a není se čemu divit.

Uvnitř vozu se pak nachází velká přístrojová deska spolu se závodními sedadly Recaro a Schroth, které mají šestibodový bezpečnostní pás. V zájmu úspor hmotnosti se Opel vydal směrem netradičního řešení a úplně vypustil zadní sedačky. Zda je to na škodu, záleží jen na tom, co s vozem plánujete dělat. Tak jako tak je s tímto drobečkem zábava jistá, můžeme se tedy těšit na to, až opustí brány sériové výroby.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …

Napsat komentář