Domů / Ostatní značky / Audi Quattro Concept si bere inspiraci z ikony 80. let

Audi Quattro Concept si bere inspiraci z ikony 80. let

Rok 2013 je nekompromisně za námi a všechny novinky, na které jsme čekali, se předvedli na Detroit Auto Show, která proběhla za chladného zimního počasí. Jedním z aut, které strhávalo svojí pozornost již dávno předtím, než se otevřely brány autosalonu v Detroitu, byl koncept Audi Quattro.

Podle očekávání a všeho to mediálního ruchu kolem tohoto velkého auta, si Audi slibuje velké naděje na to, že se jí povedlo oživit kultovní vůz, který svého času vládl světové rally po několik let.

Audi Quattro Concept 4

Poprvé byl Audi Quattro Concept představen v roce 2010 na frankfurtském autosalonu a brzy poté co sklidili velký ohlas, se začalo uvažovat o sériové výrobě. Experti v Audi se zamysleli nad zvýšeným zájmem a začali více uvažovat nad omezenou sérií tohoto vozu.

Samotný vůz Audi Sport Quattro Concept si bere velkou část inspirace ze slavného stroje, který vítězil snad na všech okruzích rally před 30 lety.  Z této ikony z roku 1980 se povedlo postavit hliníkový rám s komponenty z karbonu a tak auto váží pouhých 1300 kg. Jednalo se o první koncept a původní Quattro měl pod kapotou pětiválcový přeplňovaný motor s 402 koňmi a pohonem všech kol.

Audi Quattro Concept

Nová vylepšená verze konceptu Sport Quattro je založena na RS7 platformě. Audi si velmi cení jedné z nejúčinnějších zbraní, které má a tou je právě platforma RS7, která se ideálně hodí pro typ auta jako je Quattro.

Pokud se podíváme na zoubek tomuto konceptu, můžeme se dočkat celkem 552 konských sil s přeplňovaným válcem V-8 o objemu čtyř litrů z Audi RS7. Celkový točivý moment je na 516 liber-stop a jako součást moderní techniky, je i možnost snížení spotřeby a nechat tak běžet motor na pouhé čtyři válce. S dobou jde celý vůz a tak je v nabídce i hybrid, která nabídne malý elektrický motor se 148 koňmi.

Možná se někteří děsí obrovské spotřeby, ale v konečném řešení to vypadá vše na docela úspornou jízdu v tomto krasavci. Z nuly na sto to tenhle drobeček zvládne za pouhých 3,7 sekundy a největší rychlost jaká je možná je stanovena na 300 km/h.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …

Napsat komentář