Domů / Novinky / Bude koncept Can-Am autem budoucnosti?

Bude koncept Can-Am autem budoucnosti?

Na první pohled se toto „auto“ naprosto vymyká klasickým vozům, jaké můžeme potka na silnici. Mnoho z nás by řeklo, že je to auto z budoucnosti a svým způsobem není daleko od pravdy. Nicméně se jedná o koncept vozu, který by během několika let, mohl brázdit silnice světa. Can-Am je spíše známí jako Spyder neboli tříkolová motorka, která se nechala přemluvit k plastické úpravě a tak namísto tří kol se můžeme kochat pohledem na kol šest. Díky této úpravě bude schopny koncept Can-Am vyřešit veškerý problém překážek, které ho po cestě potkají. Možná je toto vozidlo spíše vhodné na cestu na Mars a na právě chystající se výpravu, která proběhne v blízké budoucnosti.

Can-Am

Tuhle myšlenku ve skutečnosti nepřinesl Can-Am, ale spíše to byl Frederic Le Sciellour, který nabídl Can-Am tento koncept k zamyšlení. Hlavním důvodem stvoření toho konceptu, je řešení k přepravě a dopravě pro extrémní expedice, ke kterým prostě není možnost přijet po hlavní silnici. Myslíme si, že se to vcelku povedlo, neboť 44 palcová kola si hravě poradí s kde jakým terénem a aby toho nebylo málo, vůz nabízí i širokou plošinu, na kterou lze navézt dva skútry, vodní lyže, ATV nebo samotnou postel a během cest tak můžete mít sladký domov stále při ruce.

Can-Am

Pokud vám exteriér připadal jako z jiného světa, tak interiér je rovnou z jiné galaxie. Vybavení uvnitř vozu, je postaveno na moderních technologiích a byl navržen tak, aby oddělil všechny funkce potřebné pro pilota a spolujezdce. Ti si nasadí brýle, které jim umožní vidět rozdílné informace na jednom displeji. Kromě této technologické vymoženosti, mají být upraveny i sedačky, které budou vybaveny speciálními obleky. Ty vám zajistí maximální komfort a pohodlí i v nesnesitelných podmínkách.

Již teď je jasné, že než se tento koncept dostane do výroby, uplyne ještě spoustu let. Nicméně se jedná o technologickou bombu, která si zaslouží maximální pozornost. Můžeme se jen těšit na den, kdy se v něm budeme moci projet.

 

O

Shlédněte také

4 faktory, které ovlivňují správný výběr dobíjecí stanice pro elektromobil

Chcete mít dobíjecí stanici doma nebo ve své firmě? Od každé jistě budete očekávat něco …

Napsat komentář