Domů / Ostatní značky / Toyota se žene vpřed se svým GRMN 86 konceptem

Toyota se žene vpřed se svým GRMN 86 konceptem

Přestože Detroit Auto Show je jedna z největších akcí s auty na světě, tak na druhé straně zeměkoule jsou sice menší autosalony, ale za to svojí kvalitou bohatě vystačí i na velké show. Jedna z takových cool show, které již proběhla, byla v japonském Tokyu, která do obsahu nemůže konkurovat Detroitské show, ale přesto zde bylo k vidění několik velmi cool vozidel. Pojďme se blíže podívat na jedno z nich.

Jedním z aut, které rozhodně stojí za zmínku a bylo prezentováno na autosalonu v japonském Tokyu je Toyota se svým konceptem GRMN 86. Tento koncept je postaven na zkušenostech získaných během 24 hodinového vytrvalostního závodu v Nürburgringu. První informace, které máme, naznačují, že celé vozidlo bude obsahovat aktualizované hnací ústrojí, posílené tělo s nižším těžištěm a celkově nižší hmotnost, než je tomu u předchozí základní verze Toyoty GT86.

inside

Materiál použitý na střechu, kapotu a zavazadlový prostor je z uhlíkových vláken. Na okna byl použit materiál z polykarbonátu. Díky tomu se může koncept GRMN 86 pochlubit nižší hmotností, než je tomu u předchozího kolegy.

Kromě nižší hmotnosti, bude mít i základní verze GRMN 86 sportovně laděné odpružení, uhlíkovo-keramické brzdy a mechanický diferenciál, což značí mnohem větší radost a požitek z jízdy.

front

GT86 byl vyvinut ve spolupráci se Subaru a díky tomu vzniklo velmi živé a silné auto. Toyota nabídne dvoulitrový nepřeplňovaný čtyřválec, který celkem nabídne 200 koní, které zvládnou 7000 otáček za minutu a 151 liber-stop točivého momentu při 6600 otáčkách za minutu. Motor je pak spojen se šestistupňovou manuální nebo šestistupňovou automatickou převodovkou, podle toho jakou více preferujete. Toyota GT86 zvládne sprint z nuly na sto za 6,2 sekundy a maximálku vytáhne až na 225 km/h. Můžeme se jen těšit, jaké tunerské kity a úpravy vzniknout až se celý koncept dostane do ulic. Zatím se musíme spokojit již s tak nabitým vozem jakým je Toyota GT86.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …

Napsat komentář