Domů / BMW / BMW Z4: dravý koncept je tu

BMW Z4: dravý koncept je tu

Pokud se řekne BMW a roadster, každého okamžitě napadne model Z4. Tento rychlý model se nyní dočkal svého nového konceptu, ze kterého bude vycházet jeho další generace. Pojďte se s námi podívat na video, které nám jej představuje.

Novinka se ukázala některým fanouškům již na přehlídce automobilové krásy v Pebble Beach, která se každoročně koná v Kalifornii. Fotografie z této přehlídky nám ukázaly, že se jedná o skutečně výjimečný automobil, který svou krásou doslova okouzluje. Právě jeho vzhled nás zajímá nejvíce a to z toho důvodu, že automobil je prvním zástupcem nového designového směru celé automobilky BMW, kterou se bude několik příštích modelů řídit.

To potvrdil také Adrian van Hooydonk, který momentálně pracuje na pozici vedoucího designu BMW Group. Sám se k novince vyjádřil takto: „Koncept ze všech stran a ve všech detailech vyjadřuje nový designérský jazyk BMW,“. Na automobilu nás zaujmou široké ledvinky, které umožňují průchod vzduchu a které jsme mohli vidět již na konceptu 8. řady. Z bočního pohledu je automobil vysoce dravá, ovšem se stále větším záběrem na zadní část vozu se tato dravost mění v eleganci.

Automobil je sice momentálně ve svém konceptu, ovšem BMW prozradilo, že sériová výroba je již potvrzena a navíc by se její výsledek neměl od konceptu příliš lišit. My se však budeme muset spokojit právě s konceptem a několika fotografiemi a hlavně videem, které automobilka zveřejnila.

A ještě si dovolíme jednu zajímavost. Pokud si budete kupovat Z4, budete si v podstatě kupovat Japonskou Toyotu Supra, se kterou automobil sdílí většinu technologií. Rozdíl mezi těmito vozy však bude velký. Zatímco Z4 bude čistokrevný roadster. Toyota Supra bude mířit na zákazníky toužící po kupé verzi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

BMW si myslí na nový vlajkový supersport

By rádo během příštích 4 let ukázalo nový hybridní supersport, který by měl nahradit aktuální …