Domů / Novinky / Nové Evo? Možná, ale zcela jinak!

Nové Evo? Možná, ale zcela jinak!

Pokud se řekne Mitsubishi Evolution, většině z nás se vybaví pořádně nadupaná modrá kára se zlatými litými disky. Mitsubishi nově vyprodukuje další vůz s tímto legendárním jménem, ovšem tady půjde o něco zcela jiného.

Evolution je velice legendárním automobilem, který budí emoce. Devadesátá léta a rally jsou s ním neodmyslitelně spojena, protože jeho úspěchy byly až magické. Po deseti generacích však přišel konec a Mitsubishi přestalo tuto skvělou novinku produkovat. Nyní se však toto jméno vrací, ovšem ne tak, jak by si každý představoval.

Již delší dobu Mitsubishi naznačovalo, že má v plánu produkci automobilu s tímto názvem, které však bude klasickým crossoverem. A jak automobilka naznačovala, tak také nakonec udělala. Novinka se představí ve své konceptové podobě již příští měsíc na tokijském autosalónu a to ve své konceptové podobě. Její jméno je e-Evolution.

Automobilka nyní představila první obrázek své chystané novinky, který zachycuje záď celého automobilu. Ta je velmi výrazně tvarovaná a jasně naznačuje, že tvar karoserie automobilu bude ve stylu sportovního kupé, kterým je například i BMW X6. Ze samotného názvu si také můžeme snadno odvodit, že se jedná o automobil, který je vybaven elektromotorem a ne benzínovým agregátem, jako jeho slavní předchůdci.

Momentálně není vůbec jasné, zda se novinka objeví i v sériové podobě či nikoliv. Jde především o reprezentaci technologií vozu. Oficiálně se automobil představí 25. října, kdy se automobil představí v Tokiu.

O

Shlédněte také

4 faktory, které ovlivňují správný výběr dobíjecí stanice pro elektromobil

Chcete mít dobíjecí stanici doma nebo ve své firmě? Od každé jistě budete očekávat něco …