Domů / Inzerce / Co s úsporami v době krize? Investiční zlato je jistotou i v době, kdy cena zlata roste

Co s úsporami v době krize? Investiční zlato je jistotou i v době, kdy cena zlata roste

Existuje celá řada možností, jak investovat naspořené peníze. Někdo raději vsadí na riziko, přičemž však musí počítat s tím, že o vložené peníze či jejich značnou část přijde. Ti z vás, kteří naopak hledají investici s minimem rizika, mohou jako vhodný produkt zvolit investiční zlato.

Vývoj kolem pandemie nahrává trhu s investičním zlatem. Nyní se vyplácí nákup i prodej

Přestože šla cena zlata během uplynulého roku strmě vzhůru, stále se vyplatí do něj investovat. Nejen kvůli tomu, že se dá nadále očekávat růst hodnoty tohoto drahého kovu, ale rovněž z dalších důvodů. Současná krize kolem pandemie nového koronaviru způsobuje značné problémy v ekonomikách prakticky všech států, Českou republiku nevyjímaje. Inflace letí vzhůru, což znehodnocuje reálnou hodnotu peněz a zdražuje výrobky. Zlato je komoditou, která nepodléhá žádným inflačním tlakům a dalším negativním ekonomickým faktorům. Jde o velmi stabilní investiční produkt, proto je odnepaměti tolik oblíbený. A v současné chvíli zájem o investiční zlato doslova raketově roste. Nejen mezi velkými investory. Ti do něj vkládají stovky tisíc korun, ba dokonce miliony. Nákup zlata se vyplácí také drobným střadatelům, kteří nechtějí, aby jejich peníze jen tak ležely ladem a postupně došlo k jejich znehodnocení. Zpravidla sice platí, že investice do zlata nepřináší nějaký velký zisk, cílem je hlavně právě uchování hodnoty peněz, ale jak ukazují poslední měsíce, také na zlatu se dá dobře vydělat, pokud jej ve vhodný čas prodáte.

Prodejce investičního zlata v ČR a na Slovensku

Nákup zlata se dá provést velmi snadno. Stačí využít kupříkladu eshop zlate-mince.cz, který provozuje společnost, jež je v oblasti prodeje zlata v podobě mincí a slitků jedničkou na trhu v České republice a na Slovensku. Firma funguje už více než 17 let. Za tuto dobu měla kolem 60 tisíc klientů, kteří si u ní zlato nakoupili, případně prodali. Aktuálně má velké zásoby švýcarských zlatých mincí a slitků v různých hodnotách, takže si může vybrat nejen velký investor, ale i drobní střadatelé, kteří hledají investici v řádech jednotek, maximálně desítek tisíc korun.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Shlédněte také

Jak zjistit hodnotu vozidla, která je jedním z parametrů pro uzavření pojistky?

Víte, kolik právě teď stojí vaše auto? Je všeobecně známo, že reálná cena vozu se …