Domů / Ostatní značky / Elektromobily spalovací motory jen tak nenahradí, alespoň podle šéfky GM

Elektromobily spalovací motory jen tak nenahradí, alespoň podle šéfky GM

Koncern GM se elektromobilitě rozhodně nebrání a na svých elektromobilech již pracuje. Nevěří ale tomu, že by mělo jít v brzké budoucnosti o plnou náhradu za spalovací motory.

GM a budoucnost

Americká společnost General Motors se pomalu připravuje na elektrickou éru. Již brzy by se měl představit nový Hummer a po něm budou následovat další elektrifikované produkty. Nicméně podle šéfky celého koncernu Mary Barra, nemůžeme počítat s tím, že by elektrické motory v brzké budoucnosti dramaticky vytlačily spalovací motory z trhu.

Podle Barra bude celý proces postupný a bez větších revolučních změn, minimálně do roku 2040. Přesto věří, že elektro vozy jednou na automobilovém trhu zaujmou většinový podíl.

Mimo Hummeru chystá GMC také čistě elektrický Cadillac Lyriq. Jenže ta pravá elektrická ofenziva teprve přijde. Postupně bychom se měli dočkat kompaktního crossoveru, kupé, crossover kupé a také užitkového vozu pro rozvážkové služby.

Vrcholem nabídky amerického koncernu se má nakonec stát luxusní Cadillas Celestiq. Ještě předtím by ale měl dorazit nový Chevrolet Bolt. Ten se měl původně ukázat již koncem letošního roku, jak to ale je i u řady jiných projektů, vše se kvůli pandemii koronaviru posunulo na rok 2021. Očekávat bychom měli Bolt EUV s delší karoserií a stylem crossoveru.

Kromě elektromobilu Barra nakousla také autonomní technologie. Zde by se podle ní měly odehrát velké změny mnohem rychleji. Konkrétně autopiloti by se podle ní měly dočkat velkého rozmachu již v příštích pěti letech. I samo GM pracuje na podobných systémech a vyvíjí i samostatný autonomní přepravních Cruise Origin, který se světu představí počátkem letošního roku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O SV

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …