Domů / Jaguar / Hliníkový Jaguár novou budoucností této značky

Hliníkový Jaguár novou budoucností této značky

Frankfurtský autosalón otevře své brány za několik dní, takže se některé automobilky snaží zvýšit zájem veřejnosti různými způsoby. Jaguár tak nyní představil C-X17. Jde zatím jen o designovou studii s novými revolučními prvky. Konstrukce tohoto Jaguáru je vysoce pokročilá použitím hliníku a snad je to i základní krok k dalším inovacím do budoucnosti.

Nový typ je údajně vytvořen jako konglomerát Jaguára F-Typu a nového Range Roveru Sport, ale asi lze těžko vyvinout nový typ, který by nebyl nějakému jinému alespoň trochu podoben.

fffJaguár C-X17 je zajímavý z několika různých stran, které mohou ovlivnit i jiné typy vozů této značky. Například příď v této podobě se dostane v blízké budoucnosti podle designérů na další typy, nevyjímaje poslední novinku model F-Type.

Jaguar F-Type je relativně kompaktním automobilem, na délku by měl mít 4,7 metrů, na šířku 1,96 a na výšku 1,65 metru, světlost pak bude 21,3 cm. Na představeném modelu jsou disky o velikosti 23 palců včetně originálních pneumatik značky Pirelli.

Jaguar-C-X17-Concept-2Podle názorů veřejnosti i odborníků jde o velmi líbivý vůz a má jistě naději, že při uvedení do výroby a na trh své zájemce najde. Zejména, jak již bylo nepřímo zmíněno, je zajímavá přední část, která s dynamickou siluetou a zadní částí je takřka celá převzatá z F-Typu, jen dostala trochu oblejší tvary. Interiér je uzpůsoben pro pět osob, ale jsou tu některé novinky. Jak bylo předesláno, automobil by se mohl v nějaké verzi objevit již v roce 2015. Jenže představená crossover není určitě tím, co by měla automobilka nejdřív vyrábět, na pořadu dne je zřejmě malý sedan, který ještě ale patří pod současný XF. V řadě této značky ale zcela chybí, měl by však být postaven na nové koncepci C-X17.

Jak bylo řečeno, tento sedan my měl být v roce 2015 nositelem nových konstrukčních myšlenek, ale následovat by ho měly další nové typy.

Podle informací z automobilky, by měly tyto stroje v budoucnu zvládnout i rychlost přes 300 km/h, ale Jaguar přišel ještě s jednou inovací. Sedan, který by se měl objevit na trhu v roce 2015, bude nejen postaven na nových základech, ale bude mít též zcela nový čtyřválcový dieselový motor. Jak bylo ještě uvedeno, již byly provedeny oficiální testy a podle nich prý tento motor dokáže snížit produkci emisí pod hranici 100 gramů CO2 na 100 km. Tento nízký ekologický ukazatel se objeví historii značky Jaguár vůbec poprvé v jeho historii.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Jaguar hlásí problémy

Ačkoliv to nevypadá, Jaguár má problémy. Automobilka vykázala ve čtvrtletí tohoto roku ztrátu před zdaněním …

Napsat komentář