Domů / Inzerce / Jak na leasing? Přece moudře!

Jak na leasing? Přece moudře!

Užívání auta znatelně usnadňuje život a pro mnohé z nás je nutností. Nepříjemné povinnosti, které se s ním pojí – údržba a papírování, jsou ovšem při dnešním hektickém způsobu života zátěží. Zvolíte-li leasing moudře, zbavíte se starostí a zůstanou jen pozitiva.

Operativní leasing je opět v kurzu

Vývoj jde dopředu mílovými kroky a automobilovému průmyslu se v žádném případě nevyhýbá. Doby, kdy bylo osobní auto doslova členem rodiny, majitelé si ho s láskou leštili, myli, opravovali a vylepšovali, jsou už nenávratně pryč. V dnešních autech už náhradní díly nevyměníte, ani kdybyste se snažili sebevíc. A ani na to není čas – vždyť jen zavézt auto do servisu je ztracený pracovní půlden. Snad proto je operativní leasing na vzestupu, ačkoliv to není tak dávno, kdy byl výsadou majitelů firem s větším vozovým parkem. Pokud byste si rádi ušetřili práci a čas od času obměnili vůz, možná zaujme i vás.

Nejvyužívanější forma leasingu

Tradičním způsobem financování vozu je u nás ještě stale finanční leasing. Jeho prostřednictvím si můžete dovolit nové auto i bez velkého počátečního vkladu, měsíčně pak splácíte smluvenou paušální částku. Po uplynutí leasingového období, které trvá několik let, přechází vůz do vašeho osobního vlastnictví. Ve srovnání s jinými typy úvěrů má finanční leasing výbornou dostupnost a variabilitu, většina lidí proto usoudí, že vzít si například půjčku v bance a pak si rovnou koupit automobil je mnohem méně výhodné a rozhodne se pro leasing.

Operativní leasing se v mnohém liší

Mluvíme-li o operativním leasingu, nejde vlastně o snahu získat auto do osobního vlastnictví, ale o jeho dlouhodobý pronájem. Na první pohled to může vypadat jako nevýhoda – proč platit za věc, která nikdy nebude naše? Ve skutečnosti má ovšem operativní leasing řadu pozitiv. Tak především pokud je vlastníkem auta leasingová společnost, nese také všechna rizika, musí se starat o servisování vozu a administrativu. Také riziko inflace padá většinou na ni. Majitelé firem pak získávají další benefity v podobě možnosti odepsat pronájem vozu z DPH. A co dělat, když se oblíbeného auta přeci jen nechcete vzdát? V případě operativního leasingu si můžete po uplynutí lhůty, jejíž délka typicky činí tři roky, vůz odkoupit za zbytkovou cenu, pokud vám přirostl k srdci. Většina lidí si však smlouvu raději prodlouží, aby mohli jezdit novějším modelem. Právě častá obměna vozu je totiž jedním z největších lákadel tohoto systému.

All inclusive není jen výsadou čtyřhvězdičkových hotelů

Zaujala vás možnost přenechat starosti ohledně vlastnictví a provozu osobního automobilu někomu jinému? Pokud ano, jděte rovnou do all inclusive. Co tento pojem v oblasti leasingu znamená? U Moudrého leasingu jde o dlouhodobý pronájem pojištěného vozu bez akontace, který zahrnuje pravidelný servis a celou řadu dalších služeb. Každé tři roky si budete moci vybrat nové auto. Srovnáte-li Moudrý leasing s úvěrem na automobil, možná vás překvapí, že vychází vždy o několik tisíc levněji. I z finančního hlediska je tedy dobré o něm uvažovat.

Proč je Moudrý leasing skutečně moudrou volbou

Pojďme se nyní podívat detailněji na výhody konkrétní nabídky operativního leasingu. Největším lákadlem je zde to, že nebudete myslet na údržbu a opravy. Pravidelný servis, záruční i pozáruční opravy s použitím kvalitních náhradních dílů i výměnu pneumatik provede leasingová společnost, která se také postará o uskladnění nepoužívaných gum. Zákonné i havarijní pojištění s jistotou co nejrychlejší likvidace pojistných událostí je sjednáno u společnosti Kooperativa. V případě problémů na cestě je vám vždy k dispozici asistenční služba, která funguje nepřetržitě ve všech evropských zemích. Pomůže, bude-li třeba zajistit odtah vozidla, neplánované opravy nebo náhradní vůz. Třešničkou na dortu je skutečnost, že se zcela vyhnete administrativním úkonům. Ty zahrnují například objednání a přihlášení vozu, pojistné události, vyřízení dálničních známek a další.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Shlédněte také

Jak zjistit hodnotu vozidla, která je jedním z parametrů pro uzavření pojistky?

Víte, kolik právě teď stojí vaše auto? Je všeobecně známo, že reálná cena vozu se …