Domů / Inzerce / Jak vybrat nosič na kola?

Jak vybrat nosič na kola?

Milujete cyklistiku a okolí vašeho domova už znáte nazpaměť? Nezbývá než vyrazit s koly někam dál. Můžete jet vlakem nebo autobusem, který umožňuje přepravu kol. Ale vlastním autem je to vždycky pohodlnější. Pak jsou řešením střešní nosiče kol. Jeden takový budete potřebovat, abyste bez problémů na svou dovolenou dostali i svá kola.

Jak ale vybrat ten správný nosič na kola, když jich existuje hned několik druhů. Správná volba stojí za úspěšnou přepravou kol bez nepohodlného nakládání do zavazadlového prostoru. Zodpovědět si musíte několik zásadních otázek:

  • Kolik kol chcete vozit? V informacích o zvoleném nosiči hledejte údaj o počtu kol a maximální nosnosti.
  • Kam chcete a také můžete samotný nosič umístit? Rozlišujeme tři typy nosičů – střešní nosiče kol, nosiče kol na tažné zařízení a nosiče kol na zadní dveře. Mezi nimi není možné zaměňovat možnosti montáže.
  • Je vybraný nosič kompatibilní s vaším automobilem? Například nemáte-li na autě takzvanou kouli, určitě nebudete volit nosič kol na tažné zařízení.

Nosič na střechu auta bývá nejčastější volbou, je nenáročný na skladování a kola se na něm při přepravě příliš neznečistí. Navíc jsou levnější a můžete koupit počet nosičů odpovídající počtu kol, které chcete přepravovat. Má to však svoje ale. Samotná montáž je trochu složitější a je poměrně fyzicky náročné kola umístit na horu na střechu vozidla. Při jízdě se vám také mírně zvýší spotřeba paliva a nevejdete se do většiny krytých a podzemních parkovišť. Na druhou stranu se ale vždy a všude dostanete se vším pohodlím do kufru svého auta.

Nosič na páté dveře se zavěšuje přímo na zadní dveře. Je to poměrně velká zátěž a tak se využívá spíš v případě, že kola nemůžete převážet na střeše a ani nevlastníte tažné zařízení. V případě že vaše auto má zadní světla umístěna v pozici zadního skla, musíte zařízení navíc doplnit o přídavná zadní světla. Tím se vám toto řešení opět trochu prodraží. Spotřeba vašeho vozu však příliš nevzroste. Na oplátku se ale nedostanete do kufru a budete mít trochu omezený výhled ve středovém zpětném zrcátku.

Nosič na tažné zařízení lze pořídit ve dvou typech – plošinové a závěsné. Výhody i nevýhody jsou podobné jako u předchozího typu nosiče jízdních kol.

Chcete poradit? Ověřit zda vybraný nosič bude kompatibilní zrovna s vaším automobilem? Kontaktujte autodilyadoplnky.cz. Zde si můžete vybrat váš nový nosič na kola i vy a nemusíte mít obavu, že při své volbě uděláte chybu.

O Angelo

Shlédněte také

Úloha záclon a bytového textilu v interiéru není pouze estetická. Plní také praktické funkce

Při zařizování svého obydlí si každý dává důraz na to, co se mu líbí. Někdo …